Zuffenhausenis tähistatakse unikaalse sportauto ja stiiliikooni erilist hetke: 11. mail veeres koosteliinilt maha miljones Porsche 911. Erakordse järjekorranumbriga auto on erilises “Irish Green” värvitoonis Carrera S koos arvukate lisadega.

Ikooniline noobel sportauto 911 on eksimatult Porsche margi nägu ja süda. Kaheukseline auto oli on ja jääb Saksa autotootja mudelivalikus strateegiliselt kõige tähtsamaks ning annab oma suure panuse Porsche kui ühe kasumlikuma autotootja staatusesse üle maailma.

Porsche AG nõukogu esimees Dr Wolfgang Porsche on 911 arendamise juures algusest peale olnud: “54 aastat tagasi sain isaga teha esimesed sõidud Grossglockneri kõrgmäestikuteel. 911-s viibimise tunne on nüüd täpselt sama nauditav kui siis. See on nii tänu sellele, et 911 on kindlustanud, et meie margi põhiväärtused oleks sama uuendusmeelsed nagu esimeses 1948. aasta Porsche 356/1-s.”

Porsche 911 pani aluse uuele ajastule ja jääb noobelsportautode segmendi tippu. Ainuüksi 2016. aastal leidis omaniku 32 365 autot. Sellegipoolest on see aastakümnete vältel jäänud eksklusiivseks ja saanud kollektsionääride ihaldusobjektiks.

911 kvaliteet on legendaarne. Praeguseni toodetud 911-st on üle 70 protsendi siiamaani sõidukorras. Lisaks leiab selle pidevalt kvaliteediedetabelite tipust, vaadakem kasvõi Ühendriikide turu-uuringute instituudi J.D. Power “Initial Quality Study” loetelusid.

Porsche 911 müüti on üleval hoidnud arvukad motospordi edulood. Loodud nii teeliikluse kui raja jaoks, ei kehasta ükski teine sportauto seda edu valemit päris samamoodi nagu 911.

Üle poole Porsche 30 000 võidusõiduvõidust saab kirjutada just selle legendaarse auto arvele. See pakub põnevust võidusõiduentusiastidele arvukates võistlussarjades üle maailma.

Märkimisväärne on, et Porsche ei ole algse 911 kontseptsioonist kaugenenud. “Kuid me oleme jätkanud 911 tehnoloogia parandamist, sportauto loomuse lihvimist ja täiustamist,” ütleb Porsche AG juhatuse esimees Oliver Blume.

“Seetõttu jääb see tehnoloogia tipptasemel innovaatiliseks sõidukiks. Lisaks oleme suutnud eriversioonide abil mudelivalikut väga edukalt laiendada”.

Üks oluline faktor selles eduloos on tehas peakorteris Zuffenhausenis, kus kõik 911-d toodetakse. Kõikide kaheukseliste autodega – 911, 718 Boxster ja 718 Cayman – ja nende erinevate variantidega tegeletakse tänapäeval tänu keerulisele tootmismetoodikale ühel koosteliinil.

Liinitöölised on eksperdid kuni 200 erineva ülesande vallas ning kindlustavad oma kire ja teadmistega, et iga Porsche valmib tootjale iseloomuliku kvaliteediga.

Porsche tehasekomitee juht Uwe Hück ütles: “Ma ei suuda kujutleda 911 edulugu ilma meie unikaalsete Porsche töötajateta. Praegu oleme jõudnud miljonenda 911-ni. Õnneks valmistavad meie kolleegid neid sama pühendumusega nagu esimest autot.”

Ta lisab, et Porsche elektriauto Mission E tootmine Zuffenhausenis tulevikus tähendab uue ajastu algust: “Ja on selge, et kui me peame sellega edu saavutama, siis vajame oma kõrgelt kvalifitseeritud ja motiveeritud töötajaid. Nad kindlustavad, et Mission E oleks emotsionaalne kogemus, täpselt samamoodi, nagu meie 911 on alati olnud ja alati jääb.”

Miljonendat 911-t hoitakse veel Porsche AG-s. Enne, kui see viiakse Porsche muuseumi kollektsiooni rikastama, käib see tuuril ümber maailma, muuhulgas väisates Šoti mägismaad ja Nürburgringi, Ameerika Ühendriike, Hiinat ja teisi paiku.

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.