Pühapäev, 2. aprill 2023
Raimo Vahtrik, Circle K mootorikütuste müügidirektor leidis mahti vastata küsimusele, kui kaugel on IONITY superkiirlaadijate ehitus Märjamaa ja Häädemeeste jaamades: laadijaid lubati juba möödunud aastal, ent neist ei ole senini midagi kuulda olnud. Nüüd on ehitamisega algust tehtud ja laadijad on ka IONITY kaardil näha.
IONITY kaardil on näha kaks laadijat Eestis märgiga “ehitamisel”

Suvel uurisime Circle K-st, miks viibib lubatud IONITY superkiirlaadijate tulek Eestisse – kaardirakenduses pole Eesti kohta siiamaani olnud märget. Laadijad peaksid tulema Circle K Märjamaa ja Häädemeeste jaamadesse.

“Kaardirakendusel kuvsatakse need asukohad, kus ehitustöödega on algust tehtud,” vastas Raimo Vahtrik ning lisas, et praegu ollakse liitumiste väljaehituse faasis. 

EHPCga sõlmitud Euroopa põhimaanteid katva koostöökokkuleppe raames paigaldab IONITY superkiirlaadijad Eesti Circle K Märjamaa ja Häädemeeste teenindusjaamadesse.

Võrguliitumised on kõrgepingel, mis alajaamas muundatakse madalpingeks. Esmajärjekorras paigaldatakse nii Märjamaa kui Häädemeeste jaamadesse kaks 350 kW laadijat.

“2022. aasta lõpuks lisatakse laadijaid selliselt, et kummaski teenindusjaamas saab olema 6 superkiiret 350kW laadijat, mida on võimalik kasutada laadimiseks samaaegselt ilma võimsuskaota. Laadimisotsiku tüüp on CCS,“ valgustas toimuvat Circle K mootorikütuste müügidirektor. 

“Elektrilevi on teostamas liitumiste väljaehitust, ja IONITY alustab oktoobris laadimisjaamade ehitust, seega on Märjamaa ja Häädemeeste Circle K teenindusjaamade asukohad nüüd kaardirakenduses „under construction“ märgisega nähtavad,” sõnas Raimo Vahtrik. “Kuu tööd kulgevad plaanipäraselt, on need plaanis lõpetada 2020 aasta lõpuks. Töid teostab IONITY.”

Leedus on esimene laadimisjaam Circle K teenindusjaamas kasutusse võetud ning 2 ehitusel – plaan on avada need lähiajal. Lätis on IONITY planeerinud rajada ühe laadimisjaama 2021 aastal via Baltika trassile.

IONITY superkiirlaadijate asukohti saab vaadata kaardilt

Kaanepilt: IONITY

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.