Esmaspäev, 27. märts 2023
“Üks number kakskümmend neli seitse” ehk 1247 on riigiinfo telefon. Alates 1. jaanuarist 2021 on selle numbri all ka maanteeinfo. 

Riigiinfo telefon 1247 on praegusel ajal tuntud kui koroonatelefon: kõige kiiremat ja asjatundlikumat infot saab pandeemia kohta just sellelt numbrilt. “Üks number kakskümmend neli seitse” peamine eesmärk on koondada kogu ametlik info ühe numbri alla. 1. jaanuarist 2021 laieneb teenuste ring oluliselt, lisandub maanteeinfo.

„Liigume suunas, et inimestel oleks abi vajades võimalikult vähe vaja telefoninumbreid meeles pidada,“ selgitas Maanteeameti teehoiudirektor peadirektori ülesannetes Raido Randmaa. 

Uuele numbrile üleminek võtab aega ning esialgu toimib paralleelselt ka senine telefoninumber 1510. Numbrile 1247 on helistamine tasuta. Kõnesid võetakse vastu eesti, vene ja inglise keeles.

Tänavu on alates märtsist riigiinfo telefonile helistatud üle 100 000 korra. Häirekeskuse teised lühinumbrid 1313, 1524 ja 1510 teenindavad aastas pea 55 000 kõnet.

„Tegelikult võtavad juba praegu 1510 kõnesid vastu samad häirekeskuse töötajad, kes vastavad ka numbrile 1247, mistõttu üleminek uuele numbrile vastuvõtjate poolelt on kindlasti sujuv,“ lisas Randmaa.

Jaanuari jooksul vahetatakse välja kõik Eesti teede ääres olevad infotahvlid, kuhu märgitakse uus number. Autosõitjate elu muutub seetõttu lihtsamaks, kuna meeles peab pidama vaid ühte numbrit: 1247.

Maanteeinfo telefonile saab edastada infot riigiteedel esinevate probleemide kohta. Näiteks kui teel on liiklustakistus, tee on määrdunud (sõnnik, muld, liiv jms), teel on liiklusohtlikud augud, kruusatee on halvas seisukorras, teel on libe või lumme tuisanud jne. Rohkem infot leiab siit.

Infotelefon registreerib teated ja edastab need Maanteeameti liiklusjuhtimiskeskusele, teehooldajatele või teistele koostööpartneritele.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.