Tutvustame maaeluajakirja Maale! kevadnumbrit ja Accelerista uut meediapartnerit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
On suur heameel Accelerista lugejatele teada anda, et alates 2017. aasta kevadest teeme koostööd kahe vinge väljaandega: vahetame lugusid kord kuus ilmuva ajalehega Aja Leht ja vaatame, mida põnevat leiab maaelust kõneleva ajakirja Maale! kaante vahelt. Toome oma lugejateni nüüd ja edaspidi kokkuvõtte värsketest väljaannetest.

Soovitame endale koju tellida nii Aja Lehe kui ajakirja Maale!: tegu on sisukate väljaannetega, mis ei räägi üksnes tuntud inimestest ja teada sündmustest vaid otsivad värsket vaatenurka ja lahedaid inimesi. Näiteks on ajakirjas Maale! Leiutaja-rubriik, kus oma vahvaid masinaid tutvustavad “täitsa tavalised” Eesti inimesed.

aja leht maaleAJA LEHT Tasuta Aja Leht levib Tallinnas, Tartus, Harju-, Lääne-Viru, Rapla-, Järva-, Viljandi-, Pärnu- ja Jõgevamaal.

Lehe tiraaž on 43 000 eksemplari, iga lehenumber pakub huvitavat lugemist 36 leheküljel: vahvaid kohtumisi, tehnika-, tervise- ja reisilugusid, toiduretsepte, ristsõna.

Aja Leht ilmub kord kuus, tasuta lehenumbri leiab Elroni rongidest, ETK ja RR Lektuse kauplustest, Balti jaamast.

Lisaks on leht võimalik kaasa haarata Tallinna lennujaamast ja teistest reisiterminalidest, Atko bussidest ja mujalt, suur osa lehtedest jõuab otse lugeja postkasti. Et see juhtuks iga kuu, selleks tuleks leht endale kojukandehinnaga (6 eurot poolaasta või 12 eurot aasta) koju tellida.

maaleMAALE! Ajakiri Maale! on maaelust ja maainimestest kõnelev kogupere­ajakiri, mis pakub peale põnevate lugude ka palju nippe, nõuandeid ja retsepte ning rohkesti võimalusi kaasa lüüa lugejamängudes. Ajakirja kojutellimise otselingi leiab siit.

MIS MEID ÜHENDAB? Acceleristat ja kirjastust Aleht, mille alt Aja Leht ja Maale! ilmuvad, ühendab naispauer!

Aleht kirjastuse käimatõmbav jõud on legendaarne ajakirjanik Arnika Tegelmann, kaasautoriteks on samuti mitmed tuntud (nais)ajakirjanikud.

Mehelikum pool aga tuleb muuhulgas ka… Acceleristalt, mida küll naised (Ylle ja Maarja) juhivad, aga kus mehed usinalt kirjutavad. Aja Leht märtsinumbris näiteks kirjutab Škoda Kodiaqist pikemalt Andres Kruus, uues numbris loodame näha Argo Verki sõidulugu.

Eriti rahvusvahelise naistepäeva puhul ja tegelikult iga päeva puhul – naised panevad sellesse, mida nad teevad, hinge sisse, sest muidu… muidu poleks ju millelgi mõtet! Mehed aga toetavad seda mõtteviisi kahel käel!

! Niisiis, armsad sõbrad, rikastage oma lugemislauda Accelerista soovitustele tuginedes! Iga nädal parimad palad veebiväljaandest Arvutimaailm, mis on teejuht vidinamaailma; igal kolmapäeval uus Autoleht – kahtlemata sisukaim eestikeelne trükiväljaanne tõelisele autofännile; kord kuus päris elust pajatavad Aja Leht ja suurepärane ajakiri Maale! ning kui siis veel aega üle jääb, on parimaks kaaslaseks hea raamat!

AJAKIRJA MAALE! KEVADNUMBRIS

• Üheksandat aastat Läänemaal Ristil elavad rahvamuusikud Enrik ja Kail Visla tunnevad rõõmu, et alevikku tuleb noori peresid aina juurde. Nad jagavad pillimängupisikut heal meelel kõigile huvilistele ning naudivad oma majas ja peaaegu poole hektari suuruses aias muusikategemise mõnu.
• Rõugelane Martin Mõttus käis kolm aastat koos sõbraga Pärnusse tööle. Sõber aasis, et kaua sa niimoodi sõidad, hakka ise midagi tegema. Martin ütles vastu, et tehku ise midagi! Nüüd tegutsevadki kaks firmat ühe katuse all: sõber toodab puitmööblit, Martin uhkeid minimaju – peamiselt lastele, aga ka koertele, küülikutele ja kanadele.
• Kunagine Vändra kirikumõisa magasiait, kus hoiti talupoegade abistamiseks mõeldud viljavaru, peidab endas nüüd soojustusvilla- ja vildirulle. Hoone on varaaidaks palkmajaehitajatele ja käsitöömeistritele ning koduks osaühingule Tuul ja Kodu.
Shap on just paraja suurusega küla Põhja-Inglismaal Cumbria maakonnas. Juba aastakümneid on see olnud paigaks, kus riigi ühest otsast teise teel olevad inimesed peatuvad. Kõige esimesena tervitab pikas ridakülas väsinud teelisi New Ing Lodge’i külalistemaja, mida peavad Scott Newburn ja tema peatne abikaasa Leigh-Ann.
• Kõrgemalt näeb kaugemale. Künklikul ja järvederohkel maastikul Vastseliina ja Misso vahel on seda tarkust sobiv võimalus proovida.
• Rapla maakonna äärealal asuv Vändra kihelkonda kuuluv väikevald Käru otsustas ühineda Türi valla ja Järvamaaga. Kultuurielu rikkuselt annab Käru aga juba praegu paljudele suurtele silmad ette.
• Lääne-Virumaal Tapa vallas elav lennukate ideede ja julge pealehakkamisega noormees Rain Kaasik tegeleb vabal ajal meeleldi tehnikaga. Tema esimene suurem projekt on kolmerattaline drift trike.
• Kunagine EKP keskkomitee esimene sekretär Karl Vaino õnnitles 1986. aasta lõpus üleliidulistel meistrivõistlustel kulla pälvinud sõudjat Reet Palmi ning andis talle koos aukirjaga üle tollal nii popi Tšehhi kristallvaasi. Siis poleks ta osanud aimatagi, et paneb sellega aluse Pärnu kõige ilusamale klaasikunstikogule.
•  Kinnisvarakoolis uurime, kuidas teisaldada vana palkhoonet. Nõu annab meister Margus Palolill.
•  Rubriigis „Hüva nõu“ pajatab aiandusspetsialist Ene Käger meie aedadesse toodud võõrliikidest.
•  Kokakoolis katame vähese vaevaga ülestõusmispühade laua.
•  Ka kevadtuulte eest on vaja end hoida. Selleks koome käsitöökoolis õhulise, lehereaga kaelussalli.

Allikas ja meedia: kirjastus Aleht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.