See päev, mil perega saab politseisse minna, on jälle käes! 28. detsembril kutsuvad Lõuna prefektuuri politseinikud kõiki külla – politseimajades on avatud uste päev. Hea võimalus, teha tutvust politsei argipäevaga.

Esmakordselt avasid politseimajad oma uksed huvilistele viis aastat tagasi. Lõuna prefekt Vallo Koppel meenutab, et tookord tekkis idee talvise koolivaheajaga seoses – pühadevahe ja pikk puhkus on hea aeg politseinike ja piirivalvurite töö köögipoole kättetoomiseks nii lastele kui ka nende vanematele.

Lahtiste uste päeval saavad huvilised põhjalikuma ülevaate politsei tegevusest, töövahenditest ja –võtetest. Ajapikku on uuenenud politseinike ja piirivalvurite sõidukipark ning lisandunud mitmeid töövahendeid droonidest elektrišokirelvadeni.

“Soovi korral saab ise järele proovida näiteks sedagi, kuidas passib selga märulipolitsei vorm või uurida, milline vahe on patrullibussil, kaalubussil, konvoibussil ja kriminalistikabussil,“ kirjeldab politseijuht ning julgustas politseile külla tulema.

LÕUNA PREFEKTUURI LAHTISTE USTE PÄEVA AJAKAVA

28. detsembril Tartu politseimaja hoovis kell 11-13: sõidukite väljanäitus (sissepääs sisehoovi Riia tänava poolsest väravast)

Tartu politseimaja saalis etteasted:

11.15-11.30 märulipolitsei töö ja varustus
11.30-11.45 politsei erivahendid käeraudadest šokirelvani
11.45-12.00 Kahoot viktoriin lastele (nutitelefonides)
12.15-12.30 märulipolitsei töö ja varustus
12.30-12.45 politsei erivahendid käeraudadest šokirelvani
12.45-13.00 Kahoot viktoriin lastele (nutitelefonides)

Kell 12-13 toimuvad Viljandi politseimajas (Pargi 1, Viljandi), Jõgeva politseimajas (Suur 1, Jõgeva), Põlva politseimajas (Võru 12, Põlva), Valga politseimajas (Puiestee 4, Valga) ja Võru politseimajas (Räpina mnt 20a, Võru) kõigile huvilistele ekskursioonid.

Nende käigus näidatakse kaasaegsete politseisõidukite võimalusi, tutvustatakse teenistuskoera tööd, saab ka arestimaja kambreid uudistada. Tehakse üevaade politsei erivahenditest. Kriminaalpolitsei töö telgitaguseid valgustab kriminalist.

Allikas: PPA 

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.