Leedu aasta auto 2020 tiitli võitis moodne ja mugav väikeauto Renault Clio. Kokku andsid žüriiliikmed Cliole 55 punkti, teisele kohale tulnud Volvo S60 sai 45 punkti, ja viis koju ka rahvaauto tiitli.

29. novembril toimus Vilniuses Leedu aasta auto 2020 autasustamistseremoonia. Autasustati parimaid 2019. aastal Leedu turule juba jõudnud või lähimal ajal debüteerivaid sõiduautosid, aga kõige tähtsama tiitli – Leedu aasta auto 2020 võitis Renault Clio.

Renault Clio võlus žüriiliikmeid suurepärase mugavusega ning suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega. Selle müraisolatsioon, juhtimisomadused, multimeediasüsteem, sõidumugavus ning ruumikus loovad mulje kõrgema klassi autost.

Renault Clio sai kolmelt žüriiliikmelt kõrgeima hinnangu ja kogus kokku 55 punkti. Renault’le on see Leedus esimene võit. 2002. ja 2006. aastal hõivasid Laguna ja Clio teise koha, Megane 2003. aastal kolmanda.

Teine koht kuulus konkursil luksuslikule Volvo S60-le, kolmandaks tuli uue põlvkonna Peugeot 208. Kõik Leedu aasta auto 2020 finalistid järjestusid kogutud punktide alusel järgmiselt:

Renault Clio – 55 punkti
Volvo S60 – 45 punkti
Peugeot 208 – 44 punkti
Škoda Kamiq – 43 punkti
Toyota Corolla – 34 punkti
Mercedes-Benz GLE – 17 punkti
Toyota Supra – 12 punkti

Teine tähtsam tiitel on Rahvaauto 2020, mille valivad tuhanded portaali 15min lugejad. Sel aastal väljendas oma arvamust rohkem kui 15 tuhat inimest ja kõige rohkem hääli kogus Volvo S60.

Muud autasud

Leedu aasta auto valimine ei piirdunud ainult kahe tiitliga – neid on kokku koguni 13. Ülejäänud keskenduvad autotootjate saavutustele teatud valdkondades, et anda rohkem informatsiooni potentsiaalsetele ostjatele.

Aasta maasturi tiitli võitis Jeep Wrangler. Uue põlvkonna legendaarne Jeep Wrangler paistab silma eheda maastikusuutlikkuse ja samas praktilisusega, kuna see on lisaks ka suurepärane igapäevaauto.

Aasta linnamaasturi tiitel anti Toyota RAV4-e – see avar, praktiline ja säästlik hübriidauto vastab suurepäraselt kaasaegse linnaelaniku ootustele, mida kinnitas ka kaunaslaste sümpaatia – väljaande kauno.diena.lt lugejad valisid selle Kaunase aasta autoks 2020.

Aasta multimeedia autasu parima informatsioonisüsteemi eest teenis Mercedes-Benz GLE. See on tunnustus selle eest, et autojuhil on võimalus valida informatsioonisüsteemi juhtimise viis.

Mõningaid funktsioone võib juhtida roolil olevate nuppudega või häälega. Võrreldamatu mugavuse eest pälvis see Mercedes-Benz GLE ka Äriklassi auto tiitli, olles esimene sellise autasu saanud maastur.

Disaini eest autasustati suurepäraselt sportliku ja klassikalise disaini jooni ühendavat Toyota Suprat. Konkursil osalenud autode sportlikke omadusi hinnanud ajakirjanike žürii ning võidusõitjad andsid Toyota Suprale Kõige sportlikuma auto tiitli.

Auhinna Aasta rool sai teist aastat järjest Rokas Baciuška – esimene leedulane, kes debüteeris rallikrossi MM-l „World RX“. Ta osales peaaegu kõigil 2019. aasta etappidel ja tuli aasta kokkuvõttes 11 kohale.

BTA pereauto tiitli valimisel tuli žüriile appi mitu perekonda – nad saabusid konkursile mitmesuguste kohvrite, turvatoolide ja muu reisil vajaliku varustusega.

Nende ja žürii hinnangul vastas kõikidele kriteeriumitele kõige paremini sel aastal turule tulnud Honda CR-V Hybrid.

Autoplius Aasta innovatsiooniks tunnistati Peugeot 208 uuenduslik kolmemõõtmeline armatuurpaneel – osa informatsiooni kuvatakse ekraanile, aga osa projitseeritakse. See näeb suurepärane välja ja lisaks on praktiline ja hästi märgatav.

Neste kõige turvalisema auto tiitli võtsid vastu Mazda esindajad – nende esitletud CX-30 linnamaastur esines suurepäraselt koos VGTU teadlastega läbiviidud avariipidurduse ja autonoomse pidurduse katsetes ning Euro NCAP hinnang on suurepärane.

Leedu konkurss – Euroopa eeskuju järgides

Esimene aasta auto valimine toimus Leedus 1997. aasta lõpus, kui Leedu aasta auto 1998 tiitli võitis Mercedes-Benz A-klass. Konkursi korraldus on kuni praeguse ajani jäänud samaks, põhinedes mainekal Euroopa aasta auto konkursi mudelil.

Kõikide konkursil osalevate autode võimaluste ühtlustamise eesmärgil on kõik autod varustatud Continentali sama mudeli talverehvidega ning kütusepaaki valatakse Neste bensiin või diislikütus.

Leedu aasta parima auto valib kümmekonnast transpordivaldkonna ajakirjanikust koosnev žürii: Egidijus Babelis (Keturi ratai ajakirjanik), Linas Butkus (Vz.lt Transpordirubriigi toimetaja), Matas Buzelis (Autoplius.lt kommunikatsioonijuht), Ramūnas Fetingis (TV6 saate „Autopilotas“ saatejuht), Renaldas Gabartas (mitme ajakirja autor), Dainius Leonavičius (vabakutseline operaator ja toimetaja), Vitoldas Milius (Auto Bild Lietuva toimetaja), Žilvinas Pekarskas (15min teaduse ja gaasi rubriikide toimetaja), Dina Sergijenko (Delfi Autorubriigi toimetaja), Valdas Valiukevičius (Top Gear Lietuva toimetaja).

Ajakirjanikke abistasid ning uuringuid viisid läbi eri valdkondade konsultandid – disainer Dominykas Budinas, tehnoloogiaspetsialist Arnoldas Lukošius, maasturite spetsialist Merkys Saukevičius Vilniuse Gediminase nimelise tehnikaülikooli teadlaste meeskond, ärimees ja võidusõitja Jurgis Adomavičius koos meeskonnaga, ning teiste valdkondade spetsialistid.

Täiendavad küsitlused viidi läbi internetiportaalides. 15min lugejad valisid Rahvaauto 2020 ning kauno.diena.lt lugejad Kaunase aasta auto 2020.

Kõikide võitjate nimekiri:

Leedu aasta auto 2020 – Renault Clio
Rahvaauto 2020 – Volvo S60
Aasta maastur – Jeep Wrangler
Aasta linnamaastur – Toyota RAV4
Aasta multimeedia – Mercedes-Benz GLE
Disaini eest – Toyota Supra
Kõige sportlikum auto – Toyota Supra
Aasta rool – Rokas Baciuška
BTA Pereauto – Honda CR-V
Autoplius aasta innovatsioon – Peugeot 208
Neste kõige turvalisem auto – Mazda CX-30
Äriklassi auto – Mercedes-Benz GLE
Kaunase aasta auto 2020 – Toyota RAV4

Fotod: Vytautas Pilkauskas

Jälgige kõiki Leedu auto 2020 uudiseid sotsiaalmeedias:

https://www.facebook.com/metuautomobilis/
https://www.instagram.com/metuauto/

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.