Koer autos on tänapäeval tavaline nähe. Tihtipeale aga käitub inimene oma neljajalgse sõbraga hoolimatult, jättes ta sõid ajal kinnitamata või pikaks ajaks umbsesse kabiini ootama. Koera eest tuleb autos hoolitseda vähemalt sama hästi kui iseenda eest. Kuidas seda teha?

Kui koer on pereliige, tuleb ta ka perega koos autosõidule. Eriti soojal suvel peab pikemate retkede ajal koera heaolu eest hoolitsema. On rida abivahendeid, mis koeraga reisimise autos turvalisemaks ja mugavamaks muudavad.

Loe siit, kuidas aidata kuumas autos piinlevat lemmiklooma

Nissan ehitas eelmisel aastal spetsiaalse koera-auto, kus pisemat ja keskmist kasvu koertel on turvaline ruum, mille mugavuste hulgas on näiteks ka must-valge ekraan koos kõlariga, et loom kuuleks ja näeks autojuhti.

Nissani koera-autos on olemas ka kõik tarvilik koera pesemiseks – väike käsidušš ja föön, et näiteks mudamerest soplamast tulnud neljajalgne ei peaks jaheda ilmaga kartma kopsupõletikku. Sama dušš sobib edukalt ka kahejalgsetele rannalistele jalgade puhastamiseks liivast.

Loo koera jaoks oma ruum koeravõrgu ja ruumijagaja abil

Autos vabalt viibiv koer võib äkkpidurduse või liiklusõnnetuse korral viga saada ja ka teisi autosviibijaid vigastada.

Oma ruumi vajab ka väike koer, ehkki omanikul võib olla petlik mulje, et pisike karvik tahab kogu sõidu istuda vaid inimese süles. See ei ole turvaline.

Pagasiruumist saab koera jaoks turvaline koht, kui paigaldada koeravõrk ja vajadusel ka ruumieraldaja. Ruumieraldaja on abiks ka siis, kui on vaja kaks koera omavahel pisut lahus hoida.

Põrkerauakaitse hoiab ära kriimustused

Kas kardad, et porine koer autosse hüpates tagumist põrkerauda kraabib? Kriimustused tulevad üpris kergesti. Selle vastu aitab põrkerauakaitse.

Kaitse koera kuuma ilma eest

Suvises leitsakus on elutähtis, et ka lemmikloomal oleks piisavalt juua. Pikema autosõidu jooksul tuleb koerale korduvalt juua anda, liikuvas autos seda teha on paras väljakutse.

Loksumiskaitsega joogikauss

On olemas rida erinevaid reisile kaasa võtmiseks mõeldud koera joogikausse ja -pudeleid. Olemas on spetsiaalse disainiga joogikauss, mis püsib kindlalt paigal ja ei loksuta vett autos laiali.

Päikesesirmid

Päikeselõõsa eest kaitsevad nii inimesi kui lemmikloomi taga- ja küljeakende külge kinnitatavad sirmid. Parimad neist pakuvad kaitset UV-kiirguse eest, hoiavad kabiini jahedamana ja pakuvad varju uudishimulike pilkude eest.

Lisaks traditsioonilistele iminappadega kinnitatavatele päikesekaitsetele on olemas ka mudelipõhised aknakatted, mis on kvaliteetsemad ja esteetilisema välimusega.

Koerakarvadest ja haisust vabaks

Lemmikloomaomanikud teavad, kui raske on auto istmekatetelt karvu eemaldada. Need jäävad istmetele ja mujale tekstiilpindadele kinni ja tolmuimejaga neist päris lahti ei saa.

Abiks on spetsiaalne karvaeemaldushari, mille pehmed silikoonharjased koguvad karvad kokku. Harja saab kasutada ka kodus pehme mööbli ja vaipade puhastamiseks.

Suur rätik kaasa

Koertele meeldib suvel ujumas käia ja looduses möllata, see aga tähendab märga ja määrdunud koera autos. Selleks, et autot mitte ära määrida, on mõistlik kanda kaasas ka koera jaoks suurt vannilina, millega ta alati pärast ujumist ära kuivatada.

Märja koera spetsiifiline lõhn võib jääda autosse kauemakski. Õnneks on ka selle vastu olemas tooteid, mis eemaldavad ebameeldivad lõhnad.

Allikas: Autotoday. Tõlkis: Lena Murd. Video: Sten Ottep

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.