Kia sattus USA-s küberrünnaku alla, nõutakse 20 mln USD

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kia Motors on USA-s küberrünnaku alla sattunud, vahendab Autoblog. Häkkerid nõuavad 20 miljoni USD suurust lunaraha.

Kõige suurema löögi on saanud UVO meelelahutuspakett, mis võimaldab mugavalt häälkäskluste ja telefoni abil mitmeid auto toiminguid juhtida. Probleeme on nii klientidel kui esindustel. Osad kliendid pole ka oma uusi autosid kätte saanud, sest esindustel on vajalike toimingute tegemisega raskusi.

Rünnaku taga on väidetavalt DoppelPaymeri pahavara. Esiteks peab see jõudma pahaaimamatu ettevõtte arvutivõrku ja sinna installitud saama, edasi hakkab programm kõiki saadaolevaid andmeid kopeerima ja krüpteerima.

Järgmise sammuna lülitatakse ohver omaenda võrgust välja, muutes normaalne toimimine võimatuks. Ja kui sellest ei piisa, et soovitud lunaraha saada, ähvardatakse kogutud (sh klientide) andmed lekitada.

FBI andmetel on DoppelPaymeri kasutatud üle maailma mitmete riigiasutuste töö häirimiseks – tervishoid, haridus, politsei, tuletõrje jne. Kuue- ja seitsmekohalised lunarahanõuded on tavalised ning maksmist nõutakse krüptovaluutas Bitcoin.

Kia on kommentaaridega tagasihoidlik. Seni on öeldud, et ollakse teadlikud IT-alastest probleemidest firmasisestes ning edasimüüjate võrgusüsteemides ning nende normaalse toimimise taastamiseks tehakse aktiivselt tööd.

Lunarahateatiste koopiad jõudsid ka tehnoloogiasaidini BleepingComputer. Teated on pühendatud Hyundai Motor Americale, kuid esialgu olid nende võrgud korras. Pärast uudise avaldamist võtsid aga saidiga ühendust mitmed Hyundai töötajad, kes väitsid, et probleemid on alanud ka neil.

Piltidel klikkides saab hõlpsamalt lugeda. Kindlasti kuuleme lähipäevil rohkemat selle kohta, kuidas “terroristidega läbirääkimisi ei peeta”.

Fotod: Bleeping Computer

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.