Toimetaja Kadriann Kibus: meie võimuses on fataalne sündmusteahel katkestada

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kadriann Kibus on liiklussaate “Punane sekund” toimetaja. Tema juhatusel valmib saate lõplik stsenaarium, juhtub võtteplatsil ning jõuab režissööri lauale toimetatud “rida”. Kadriann usub, et iga liikleja võimuses on katkestada fataalne sündmusteahel, vähendades riske, mis õnnetuseni viivad.

Liiklusõnnetused on tavaliselt anonüümsed ja me ei suhestu väga hästi nappide uudistega, et mis jälle juhtunud on. Mõtleme, et meiega ei juhtu.Tuues reaalsed rasked liiklusõnnetused saatesse, saame täpsemalt näidata, mis valesti läks.

Tavaliselt on neid faktoreid mitu ja tihti pole süüdi ainult üks osapool. Riskifaktoreid, mis õnnetuseni viivad, on võimalik vähendada, seda sündmuste ahelat katkestada. Seda tahamegi saates näidata.

Oleme “Punase sekundi” võtmetegijatelt järjest küsinud, mida on sarja tootmine igaühele andnud? Mida Sina oled õppinud? Mida teed teistmoodi?

Käsitletavad juhtumid tõestavad, et tihti viib raskete liiklusõnnetusteni lihtsate põhitõdede eiramine. Ületatakse kiirust, lipsatakse keelava fooritulega läbi, ei hoita piisavat pikivahet, ei panda turvavööd peale, tehakse ohtlikke möödasõite.

Märkan nüüd ise liikluses pidevalt sarnaseid ohuolukordi ja mõtlen, et näe, meil oli selles või selles õnnetuses samamoodi. Miks inimesed küll nii teevad?! Suurem osa meie saate juhtumitest on surmaga lõppenud liiklusõnnetused.

Mulle isiklikult on paremini kohale jõudnud, et teisi tuleb rohkem tähele panna ja arvestada nende võimalike ootamatute manöövritega.

Liiklussaadet  “Punane sekund” rahastavad maanteeamet ja ETV, toodab Paprika-Latino. Saade on eetris igal neljapäeval, kell 20:30 ETV-s.

Oma panuse saate valmimisse on andnud Autoleht, Info-Auto Ford ja Volvo, PPA. Režissöör Martin Korjus, toimetaja Kadriann Kibus.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.