Reede, 24. märts 2023
28. augustil alustas Tallinnas regulaarset sõitmist isejuhtiv buss, mis ühendab Kadrioru trammipeatuse Kumuga. Tegemist on esimese pikema pilootprojektiga Eestis.

Prantsuse firma Navya toodetud buss, mis Eestisse on jõudnud Taani ettevõtte holo abiga, veab teisipäevast pühapäevani vahemikus kell 10-13 ja 14-16 reisijaid Kadrioru trammipeatusest Kumusse.

Neljapäeviti, mil Kumu on avatud kella 20.00ni ning laupäeviti ja pühapäeviti, lisandub veel õhtune vahetus, mille lõplik graafik pannakse paika vastavalt nõudlusele.

Bussi marsruut kulgeb mööda Weizenbergi tänavat Kumuni, sealt Mäekalda, Koidula ja Poska tänavat mööda tagasi Weizenbergi tänavale.

Bussipeatused on Katharinenthali kohviku ees, Kadrioru Kunstimuuseumi kõrval, Kumu juures Weizenbergi ja Mäekalda tänava nurgal ning Miiamilla lastemuuseumi juures.

Bussi pardal on ka operaatorid, kelleks on Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilased, kes tagavad bussi ohutu sõidu ja vastavad bussiga seotud küsimustele.

Tallinna Transpordiamet ja Tallinna Tehnikaülikool katsetavad isesõitvat bussi Interreg Baltic programmist rahastatava projekti Sohjoa Baltic raames, mille eesmärgiks on uurida, tutvustada ja piloteerida isejuhtivaid elektrilisi minibusse osana ühistranspordist, eelkõige nn esimese ja viimase miili ühenduse võtmes.

Pilootrojekt loob teadmust ja kompetentsi selleks, et organiseerida ühistransporti keskkonnasõbralikult ja nutikalt.

See pakub ka õiguslikke ja organisatoorseid juhiseid, et isejuhtivate sõidukite teenuseid kõige efektiivsemal moel korraldada.

Tallinn on Kongsbergi ja Helsingi kõrval üks kolmest linnast, kus bussi opereerimine toimub pikema perioodi jooksul (⁓6 kuud).

Projekti partnerid on Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist, Poolast, Saksamaalt ja Lätist. Rohkem infot projekti kohta leiab aadressilt www.sohjoabaltic.eu

Kaanepilt on bännatud Helsingi linnast Sohoja Balticu Twitteri-lehelt

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.