blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Esimene poolaasta uute autode turul: Toyota edu ei väära miski5 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Eestis müüdi esimesel poolaastal ligi 14 000 uut sõiduautot, mis jääb möödunud aasta sama perioodi tulemusele alla 1,8%. Toyota edu ei väära miski, aga tubli tulemuse on kirja saanud veel mitmed brändid.

Maikuus tublisti plusspoolele kerkinud uute sõiduautode müük tegi juunis läbi kerge languse – 2424 müüdud uut sõiduautot on 5,5% vähem kui mullu juunis. Kuue kuu kokkuvõttes on tänavu läinud kaubaks 13 933 uut sõiduautot.

 JaanuarVeebruarMärtsAprillMaiJuuni
20192 1861 7552 2332 5342 8012 424
20182 4471 9072 2782 4242 5682 566
Muutus-10.7%-8.0%-2.0%+4.5%+9.1%-5.5%
Koguse muutus-261-152-45+110+233-142
Muutus % YTD-10.7%-9.5%-6.9%-3.8%-1.0%-1.8%
Koguse muutus YTD-261-413-458-348-115-257

.

Juunis oli tarbijate hulgas populaarseimaks segmendiks väike-keskklassi autod, mille osakaal kogumüügist oli üle veerandi ehk 26,4%. Jätkuvalt ostetakse rohkelt ka keskmiseid maastureid, milliste osakaal oli juunis 23%.

Hübriidautosid läks kaubaks 268 ja elektriautosid 18. Hübriidide seas võidutseb nagu ikka Toyota, elektriliste sõidukite seas Nissan Leaf, mida võeti arvele 14 tükki, järgnes Audi e-tron 3 ja Tesla Model S 1 autoga.

Toyota riisub koore

Automarkidest jätkas edetabeli tipus Toyota, mis ainsana ületas 400 müüdud auto piiri: juunis osteti koguni 457 autot. Järgnesid Škoda 316 ja Renault vastavalt 255 müüdud sõiduautoga.

Esikümnes püsib kindlalt teinegi Renault Grupi mark, Dacia, 108 müüdud autoga. Selle järel Peugeot, 9. kohal aga Honda ja 10. Subaru.

Poole aasta kokkuvõttes me esikümnest Subarut aga ei leia. Tabelit juhib Toyota, järgnevad Škoda ja Renault ja neljandal kohal 1075 müüdud autoga Volkswagen.

Tuhande ligi tulemusega ehk 985 müüdud sõidukiga on ka Kia, mis tabelis viiendal kohal. Esikümne lõpetab Opel, mis poolaasta lõikes on müünud 457 autot.

KohtMarkJuuni 2019KohtMark2019 kokku
      
1TOYOTA4571TOYOTA2,195
2ŠKODA3162ŠKODA1,801
3RENAULT2553RENAULT1,277
4KIA2234VOLKSWAGEN1,075
5VOLKSWAGEN1855KIA985
6CITROEN1246PEUGEOT874
7DACIA1087CITROEN810
8PEUGEOT1078DACIA554
9HONDA869HONDA515
10SUBARU6610OPEL457

.

Mudelitabelit juhib Toyota

Jaanikuu mudelite esikolmikusse mahtusid kaks Toyota mudelit, Corolla ja RAV4, vastavalt 193 ja 126 autoga ning kolmandal kohal oli Škoda Octavia 111 müüdud sõidukiga.

Škoda märgiga sõidukeid on juuni edetabelis veel kaks: kümne hulka tõusid nii suur linnamaastur Kodiaq kui ka soliidne Superb, mis jagas 10.-11. kohta Renault Capturiga.

Kuue kuu kokkuvõttes on võidumudel Toyota RAV4 811 müüdud autoga, järgneb Corolla 628 isendiga. See on üsna hämmastav, millise müügiedu on Corolla vaid mõne kuuga Eestis saavutanud. Aurise edu kordab mudel kohe kindlasti.

Jätkuvalt on eestlaste üheks lemmikautoks Škoda Octavia, mida on I poolaastal müüdud 575 tükki. “Sidruni” Berlingoga on otsustanud teekonda jätkata 523 ostjat.

Linnamaasturite buumist aga aasta esimese poole edetabeli põhjal üleliia kõva häälega kõneleda ei saagi: on pigem märgata väikest trendimuutust, sest vaid 5 maasturilaadset toodet leiame pingereast. Berlingo on kas kaubik või mahtuniversaal, ülejäänud aga sõiduautod, mis sõiduautod.

MudelJuuni 2019KohtMarkMudel2019 kokku
      
Corolla1931TOYOTARAV4811
RAV41262TOYOTACorolla628
Octavia1113ŠKODAOctavia575
Clio1034CITROENBerlingo523
Cee’d965RENAULTClio482
Berlingo936ŠKODAKodiaq412
Sportage807KIACee’d348
Kodiaq668KIASportage331
Megane549PEUGEOT3008304
Captur4910VOLKSWAGENTiguan292
Superb49   

.

Tarbesõidukid võtavad rahulikult

Juunis langes ka tarbesõidukite müük – 596 müüdud sõidukit on 6,3% vähem kui mullu. Poole aastaga on tänavu läinud kaubaks 3310 uut tarbesõidukit, mida on 7% vähem kui eelmise aasta samal perioodil.

Markidest oli edukaim Peugeot 86 sõidukiga ning teise koha haaras rohkelt busse ja veokeid müünud Scania 82 sõidukiga. Kolmandaks enim eelistasid tarbijad Citroeni, milliseid osteti 70.

Markide edetabel algusest lõpuni

Esikümme on põnev küll, aga veel huvitavam on teada, mis tuleb alates üheteistkümnendalt kohalt. Kes on poolaasta lõikes tõusjad, kes laskujad?

Võrreldes eelmise aastaga on Toyotal tänavune poolaasta olnud kerges miinuses. II poolaasta ilmselt tuleb mullusest parem, sest uued mudelid on kohal ja müüvad mühinal. Škodaga sama lugu: ootame uut Superbi ja vaatame, mis teeb Scala.

Tublid tõusjad on Peugeot, Citroen, Dacia. Ka Nissan ja Mazda on parandanud oma müügitulemusi mullusega võrreldes.

Noobelmarkide seas on suure üllatuse teinud Audi, mis on müüki kasvatanud tänavu 44,8%. Porschegi võib I poolaastaga rahul olla. Alfa Romeo kasv paistab küll hiiglaslikuna, aga arvestades, et mullu müüdi samal ajal 8 ja tänavu 12 autot, asetub protsent konteksti.

MarkMaiJuuni2019 Kokku2018 YTDMuutusKoguse muutus
       
TOYOTA5014572,1952,228-1.5%-33
ŠKODA3373161,8011,819-1.0%-18
RENAULT2442551,2771,253+1.9%+24
VOLKSWAGEN1681851,0751,099-2.2%-24
KIA2382239851,003-1.8%-18
PEUGEOT274107874782+11.8%+92
CITROEN113124810601+34.8%+209
DACIA123108554417+32.9%+137
HONDA10086515778-33.8%-263
OPEL7653457595-23.2%-138
SUBARU6966395468-15.6%-73
NISSAN5357371343+8.2%+28
HYUNDAI5141295381-22.6%-86
AUDI5446294203+44.8%+91
FORD42332762760%0
MAZDA5329274253+8.3%+21
MERCEDES-BENZ4441247248-0.4%-1
SEAT6548241244-1.2%-3
VOLVO3627214241-11.2%-27
BMW4237206217-5.1%-11
LEXUS12148498-14.3%-14
MITSUBISHI21976102-25.5%-26
PORSCHE12147167+6.0%+4
SUZUKI20570154-54.5%-84
FIAT15186579-17.7%-14
LAND ROVER1156165-6.2%-4
JEEP733977-49.4%-38
MINI1053440-15.0%-6
JAGUAR411920-5.0%-1
ALFA ROMEO13128+50.0%+4
DODGE1291+800.0%+8
MASERATI0285+60.0%+3
LAMBORGHINI0072+250.0%+5
BENTLEY1262+200.0%+4
SSANGYONG2062+200.0%+4
CHRYSLER00330%0
FERRARI1020 +2
TESLA0125-60.0%-3
CADILLAC0114-75.0%-3
ALPINE0010 +1
OMAVALMISTATUD0012-50.0%-1
DS0001-100.0%-1
ASTON MARTIN0001-100.0%-1
CHEVROLET0001-100.0%-1
INFINITI0001-100.0%-1
MICRO-VETT0001-100.0%-1
Kokku2,8012,42413,93314,190-1.8%-257

.

Diiselmootorite vaenamine tõstab heitmenäite

Diiselmootoriga autod moodustasid uute autode kogumüügist juunis umbes viiendiku, samas kui kasutatud sõiduautode impordist oli diiselautosid ligi kolmveerand.

AMTELI tegevjuhi Arno Sillati meelest on Eesti astumas samasse mülkasse kuhu rohejutlustav Euroopa tervikuna on kukkumas: diislite vaenamine tõstab üldisi heitmenäite.

„Bensiinimootoriga sõiduautode osakaalu tuntav kasv uute autode müügis on ka EU üldine trend, seda hoolimata faktist, et diiselmootor on täna veel kõige efektiivsem jõuallikas ja ka heitgaaside osas praktiliselt puhas,” rääkis Sillat.

“Euroopas leviv vanemate diiselmootoriga sõiduautode liikumise piiramine piirkonniti ja ajaliselt on andnud oma negatiivse mõju ka uute müügile.”

Kaks põhilist viga, mida praegu tehakse: eelistatakse saastavamaid bensiinimootoreid ning kasutatud autode importi veavad vanad diiselmootoriga autod. Saaste+saaste, tulemuseks kehvem sissehingatav õhk.

Mis aitaks? Ostjate teadlikkuse tõstmine. Eesti on võtnud kohustuse aastaks 2030 vähendada CO2 heitmeid oluliselt ka transpordisektoris. Riiklik strateegia on, aga savijalgadel. Otsekoheselt väljendudes ei ole autode keskkonnasõbralikkus riigiisade prioriteet.

Allikas: AMTEL

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

Jäta kommentaar

two × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com