Hyundai ja Apple’i läbirääkimised jäid siiski tulemuseta

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Apple’i auto” uudised käivad nagu Ameerika mäed – alles eelmisel nädalal kaaluti 3 miljardi euro investeerimist, nüüd aga teatati ametlikult, et ei saadud siiski kokkuleppele.

Kuu aega tagasi kinnitas Hyundai Motor Company, et läbirääkimised Apple’iga isejuhtiva elektriauto tootmiseks käivad. Nüüd aga teatati, et koostööplaan leidis lõpu. Uudise peale langes Hyundai aktsia 6,2% ning Kia oma 15% – kokku umbes 7 miljardit eurot.

Hyundai on tuntud oma vastumeelsuse poolest teiste firmadega koostööd teha – mootorid, käigukastid, isegi teras toodetakse ise. Võimalik koostöö Apple’iga jagas Hyundai vastutavad kahte leeri – oleks ju tegu olnud kokkuleppega, kus Hyundai ja Kia oleksid lihtsalt tootjad.

Anonüümseks jääda soovinud Hyundai nõukogu liige ütles Reutersile, et firmasisene vastuseis oli tugev – Hyundai pole firma, mis teistele autosid toodaks. Apple, mis tuntud oma napisõnalisuse poolest arendatavate toodetega seoses, pole omapoolset kommentaari veel andnud.

Analüütikute hinnangul valas õli tulle ka kokkuleppe lekkimine meediasse ning Apple’i lähenemine Hyundaile kui ainult tootmisteenuse pakkujale ning varustajale.

Foto: Hyundai/IONIQ

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.