Neljapäev, 18. aprill 2024
20.-21. mail toimus Porsche Ringil Eesti ja Balti motoringraja meistrivõistluste esimene etapp, stardis olid kõik Baltimaade kiiremad eesotsas Hannes Soomeriga.

Sel hooajal Saksamaa meistrivõistlusi Superbike klassis kahe poodiumikohaga alustanud Soomer seadis endale ka kodus kaaluka eesmärgi viia Porsche Ringi mootorrataste rajarekord alla 1 minuti 12 sekundi (varem samuti tema nimel 1:13.568). Soomer tuli nädalavahetusel rajale uue Honda Fireblade’i mudeliga, millega sihti püüda.

Hannes Soomer IDM Superbike avaetapil, foto Dino Eisele

Kuigi alla 1:12 seekord sõita ei õnnestunud, purustas Soomer oma eelmise rekordi peaaegu sekundiga. “Treeningutel oleme tänavu sõitnud kiiremini, aga seekord sõidus aega päris alla 12 sekundi ei saanud,” ütles ta pärast Superbike’ide sõidu võitu ja Porsche Ringi rajarekordi purustamist. “Hea on siiski see, et kiireid ringe tuli sõidus mitu, ei olnud üksik sähvatus.”

Porsche Ringi uus Superbike’ide rajarekord on nüüd 1:12.586 ja Soomer sõitis selle aja välja viiendal ringil, hetke rajarekordeid näeb siit. Oma seni parimat aega 1:13.568 ületas ta võidusõidus veel kahel korral. Rajarekordi purustamise eest võitis Soomer ka kellatootja AEGAON eriauhinna.

Hannes Soomer, foto Karli Saul

“Minu suur eesmärk sel aastal on võita Saksa meistritiitel, aga väike eesmärk siin kodus on tõesti purustada see maagiline 11 sekundi piir. See on hea mõõdupuu, mille järgi oma arengut näha.”

Sellest hooajast võistleb Soomer Saksamaa meistrivõistlustel uues Eesti meeskonnas Enemat Enos Motosport. Esimest etappi Sachsenringil alustas ta Superbike klassis kohe kahe poodiumikohaga. “Oma meeskonna loomine oli elu parim otsus. Proovime omal käel jõuda maailma tippu. Olen oma karjääri jooksul olnud paljudes erinevates meeskondades, aga praegu tundub, et teeme õiget asja. Kogu ettevalmistus on olnud väga tasemel.”

Ülejäänud poodiumikohad Superbike klassis läksid välismaale, teiseks tuli soomlane Ville Valtonen (kaotus Soomerile 28.33) ja kolmandaks Šarunas Pladas (kaotus 45.936 sekundit; mõlemad BMW) Leedust. Terve võidusõidu Pladase kannul püsinud Hanno Velt (Aprilia, Vihurmoto) tuli neljandaks.

Fotod: Karli Saul, Dino Eisele