Kuigi 90. Genfi autonäitus jäi ära, toimus 2. märtsil siiski Euroopa Aasta auto väljakuulutamise tseremoonia. Ajastule kohaselt online-ülekandena Genfist.

Euroopa 22 riigist pärit 60 ajakirjanikku tegid oma valiku. Seitsme superfinalisti hulgas olid BMW 1 seeria, Ford Puma, Peugeot 208, Porsche Taycan, Renault Clio, Tesla Model 3 ja Toyota Corolla.

Euroopa Aasta auto 2020 on Peugeot 208, sellel tihedalt kannul Tesla Model 3 ja Porsche Taycan. E-autod on lõpuks läbi murdnud maailma ühele olulisemale autode iludusvõistlusele, sest võitja väljakuulutamise järel  suhises finalistide rivi ette loomulikult Peugeot e-208.

Peugeot 208 sai ühtekokku 281 häält, teisele kohale jäänud Tesla Model 3 242 ning pronksikohale kerkinud Porsche Taycan 222 häält. 

Neljandaks tuli Renault Clio 211 häälega, viiendaks Ford Puma 209 ja kuuendaks Toyota Corolla 152 häälega ja finaali lõpetas BMW esimene seeria 133 häälega. Need on 7 tänavust Euroopa parimat autot, igaüks väärt õnnesoove. 

Kui nüüd natuke analüüsida, mis suunas on Euroopa end keeranud, on vastus selge: elekter võidutseb. Peugeot 208 pälvis ajakirjanikelt kiitust selle eest, et lisaks tavapärastele diisel- ja bensiiniautodele on olemas elektriauto, mis näeb välja nagu 208 ja sõidab elektri jõul pea sama palju kui bensiiniga (no kui on raske jalg!). 

Usutavasti on järgmisel aastal elektriautosid kõikvõimalike aasta autode valimiste superfinaalides veelgi rohkem ning e-auto ei ole enam “asi iseenes” vaid auto nagu iga teinegi. 

Kui vaadata, kui palju maksimumpunkte sai üks või teine mudel, siis Tesla Model 3 korjas 20-l korral maksimumi, 208 19 vastu, samas aga oli kohtunikke, kes Peugeot’le punkte andsid, rohkem. Tesla sai maksimumpunktid (10) neljalt ja Peugeot kahelt kohtunikult. Esikohtade arvestuses läksidki need kaks oma teed.

Porsche ja Renault’ tõstsid esimesele kohale 9 kohtunikku, Ford Puma 8 hindajat. Esikohata ei jäänud ka Toyota (5) ja BMW(2).

Koroonaviiruse tõttu anti punkte ja näidati auhindu uhkes stuudioüksinduses,2 saatejuhti ja 7 autojuhti ning tehnotiim, aga niipea kui võitja välja kuulutatud, näidati videosilla vahendusel ka Peugeot’ juhtkonna ülevoolavat rõõmu.

Peugeot’ juht, Jean-Philippe Imparato, kes parasjagu UK-s töölähetusel viibis, jagas emotsioone: “Oleme õnnelikud! Sel võidul on ettevõttesiseselt suur mõju, jagame tulemust loomulikult kohe ka oma edasimüüjate ja klientidega. Me armastame autosid, ja COTY kohtunikelt saadud kõrge tunnustus on meile väga tähtis!”

Peugeot’le ei ole see sugugi esimene võit: 2017. aastal sai COTY tiitli Peugeot 3008 krossover, aastal 2014 aga 308 ja kui üldse aasta auto tiitlite mõjuväljast rääkida, siis Euroopa Aasta auto tiitel on ilmselt üks põhjusi, miks neil mudelitel, loodetavasti ka uuel 208-l on Euroopas nii hästi läinud. 

Jaga

Lena on autonduses kogenud tegija. Ta ise ütleb, et tema nõrkuseks on kiired ja vihased sõidukid. Acceleristas on Lena üks meie kibedamatest testisõitjatest ning ühtlasi tugev turundusstrateeg.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.