blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Võimas algus hooajale: Eesti driftisportlased tõid Lätist kolmikvõidu

Tänavune hooaeg on Eesti driftisportlastele suurepäraselt alanud: möödunud nädalavahetusel Lätis toimunud Balti driftiliiga avavõistluselt toodi koju kolmikvõit. Favoriidiks peetud Mihkel Norman Tults küpsetas end läbi ja sai hõbemedali.

Eesti driftijad tegid Riias toimunud Balti driftiliiga avavõistlusel “Baltic Drift Opening 2019” ajalugu, tuues koju kolmikvõidu ja võites ülekaalukalt nii lätlasi, kes tavaliselt kodurajal väga tugevalt esinevad, kui ka väga häid sõite teinud leedukaid.

Kokku 122 sportlase seas võitis pro klassi etapi Ao Vaida, teise koha sai Mihkel Norman Tults ja kolmandaks jäi Oliver Randalu.

Lätis ühe kohtuniku rollis olnud Eesti Autospordiliidu drifti alaliidu esimees Kristjan Salmre tunnistab, et Tults tegi selgelt päeva kõige paremad sõidud, kuid liigne enesekindlus maksis finaalis kätte.

“Esimest aastat pro klassis sõitnud Vaida sõidud ei olnud kaugeltki täiuslikud ja eessõidus oli Tults kindel liider. Paraku ei osanud Tults oodata uustulnuka küllaltki hästi õnnestunud eessõitu ja selle eest saadud null maksis talle esikoha,” räägib Salmre.

Kvalifikatsioonis esikoha saanud ja favoriidiks peetud Mihkel Normal Tults ei ole teise kohaga rahul. “Kuna tegin päeval pea kõik sõidud täispunktidele, siis tundsin ennast finaali minnes väga kindlalt ja läksin võidu peale välja,” selgitas Tults.

“Hetkel on pettumus suur, aga tegemist on ilmselgelt õppimise kohaga, et vastast ei tohi kunagi alahinnata,” lisas Eesti lootustandvaim driftisportlane, kes järgmisena valmistub mai alguses Kehalas toimuvaks Põhja-Euroopa etapiks.

Võistlus on järelvaadatav Facebookis

KUHJAGA TÄNAKU-VÄÄRILIST DRAAMAT

Mihkel Norman Tults võiks olla Tarvo Mölderi ja Sterotek Filmi tiimi järgmise dokumentaalfilmi kangelane – kohe hooaja algusest peale oleme saanud draamat rohkem kui rubla eest. Kel on Ott Tänaku film nähtud, sel on teada, millest jutt käib. 

Meenutagem kasvõi möödunud nädala demonstratsioonesinemisi, kus päev enne pressietteastet sõitis Tults tehnilise rikke tõttu autoga Laitse rallipargis suurel kiirusel rajalt välja.

Õnnetuses keegi vigastada ei saanud, kuid võistlushooajaks tippvormi viidud auto sai tõsiselt kannatada ning ohtu sattus ka ajakirjanikele korraldatud demopäev.

Tultsi sõnul tabas autot tribüüni esiselt sirgelt läbi sõites tehniline rike, mis ei võimaldanud tal enam autot kontrollida ning mis lõppes sirge lõpus mullavalli otsa sõitmisega.

“Puruks läks pedaalide kinnituskronstein, mis murdus kere küljest lahti. Jalad olid korraga siduriõli täis, kiirus oli kuskil 110 km/h, auto suri välja ja teha polnud enam midagi,” kirjeldas Tults.

DPL Service’i mehaanikud tegid vähem kui ööpäevaga imet ja tegid auto pressipäevaks siiski korda. Soomest telliti uus karteripõhi ja teised vajalikud varuosad ning kõik laabuski.

“Autospordis peab kiire käsi mängus olema, muidu ei jõua kuhugi. Kui homseks pole auto korras, siis seda mingi logistilise tõrke tõttu,” rääkis tookord Tults, kes muuseas õpib erakorralise meditsiini tehnikuks..

Esimene Põhja-Euroopa etapp “Rollercoaster from Hell” peetakse 10-11. mail Kehalas, kus on sõitjate hinnangul Euroopa kõige ohtlikum rada. Keerukas hüppega rada on saanud maailmakuulsaks Top Gearist ja videot on jaganud driftistaarid nagu Mad Mike jt.

Laitse video: Kristjan Pariis. Fotod: PR agentuur

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com