Reede, 19. aprill 2024
Turvatoolitootja Britax Römer annab teada, et kutsub tagasi teatud osa klassikalistest Dualfix – turvatoolidest seoses ühe komponendiga seotud võimaliku ohutusprobleemiga. Tagasi oodatakse neid toole, mis on ostetud möödunud aasta novembrist tänaseni.

Britax Römer on mures, sest üks Dualfix-turvatoolidest on osutunud lastele ohtlikuks. Seda tõenäoliselt defektiga komponenti on kasutatud nendes tootmispartiides, mida müüdi ajavahemikus 3.11.2017 kuni 22.3.2018.

Et teada saada, kas ostetud tool kuulub riskitoodete hulka, on Britax Römer veebikeskkonnas avanud lihtsa kontrollimise võimaluse. Kui olete ostnud Dualfix-turvatooli selles ajavahemikus, siis saate kontrollida, kas see kuulub tagasikutsutavate hulka ning leiate ka lisainfot.

Britax Römer on probleemi põhjuse välja selgitanud ja kinnitab, et probleem ei puuduta teiste tootmispartiide Dualfix-turvatoole.

Seda defektset komponenti ei ole kasutatud ühegi teise Britax Römer toote tootmisel ega ka teiste Dualfix-versioonide puhul. Britax Römer ei ole saanud infot ühegi probleemi ega õnnetuse kohta, mis võiks olla seotud selle tõenäoliselt vigase komponendiga.

Britax Römer kavatseb välja vahetada kõik Dualfix-tooted, mis on müüdud 3.11.2017 ja 22.3.2018 vahelisel ajal ja mis sisaldavad seda probleemset komponenti. Lapsevanemad, kes on ostnud selles ajavahemikus Dualfix-toote, peaksid kohe lõpetama selle kasutamise ning selgitama välja, kas see kuulub tagasikutsutavate toodete hulka.

Britax Römer vahetab probleemsed turvatoolid tasuta uute vastu välja ja vabandab võimalike ebameeldivuste pärast. Küsimuste korral võib kirjutada aadressile dualfix-check@britax.com.

dualfix

TURVATOOL ON HÄDAVAJALIK

Lapsevanema ülesanne on kaitsta oma last igas olukorras nii palju, kui on tema võimuses. Kõik me usume enda oskustesse autojuhtidena, kuid me ei tea kunagi kaasliiklejate kogemusi ning käitumist.

Täiskasvanute jaoks on turvavöö kasutamine elementaarne, kuid samavõrd tavaline peaks olema õige turvavarustuse kasutamine ka lapse sõidutamisel.

Kõik Eestis müüdavad turvaseadmed peavad vastama Euroopa turvanõuete standarditele ECE R44/04 või ECE R129 i-Size. Nende märgistustega turvaseadmeid on testitud nii eest kui tagant kokkupõrke korral kiirusel 50 km/h, et veenduda seadmete turvalisuses.

Uuema ECE R129 i-Size eeskirjaga tõhustati laste turvaseadmete nõudeid ning selle standardi järgi valmistatud turvaseadmeid testitakse ka külgmises kokkupõrkekatses, mistõttu on need veelgi turvalisemad.

ECE R129 i-Size eeskirja aluseks on lapse kaalu asemel lapse pikkus, sest lapsevanemad tegid vigu lapsele õige turvavarustuse valimisel ja kippusid lapsi liiga ruttu järgmise astme turvaseadmesse panema. Uus i-Size märgistus aitab lapsevanemal teha õiget valikut.

Alates 2007. aastast toodetud Euroopa autodes on sees Isofix (International Standards Organisation FIX) süsteemid. Isofix süsteemi eesmärgiks on minimeerida autosse turvaseadme kinnitamisel tehtavaid vigu.

Isofix kinnituste kasutamine turvaseadmel lisab nii turvalisust kui ka mugavust. Turvaiste on kindlalt paigal ka avariiolukorras ning turvaistme paigaldamine on enamasti väga lihtne.

Loe siit, kuidas valida lapsele sobivat turvatooli

Allikas: Britax Römer, Maanteeamet

KOMMENTEERI SIIN