Bassadone Automotive Nordic kontserni kuuluv Auto-Bon Oy ostis Veho Eesti AS-i, uue nimega Auto-Bon AC AS.

Tehinguga võeti 31.01.2020 lõplikult üle Citroën’i Baltikumi maaletoomisõigused ning Citroën’i ja Honda jaemüügiärid Eestis koos vastavate kinnisvaradega. Citroën’i ja Honda kliente ostu-müügitehing ei mõjuta.

“Tegu on loogilise sammuga Bassadone Group’i Baltikumi äride arengus,” kommenteeris toimunud tehingut Andrus Kuus, Auto-Bon Baltic OÜ tegevjuht ja Auto-Bon AC AS juhatuse liige.

Kuus lisas, et Citroën ja Peugeot kuuluvad mõlemad Euroopa ühele suurimale autotootjale PSA Group: “See teeb Citroën’i impordiõiguste ülevõtmise loomulikuks osaks meie Baltikumi äristrateegiast. Jaemüügi suuna lisandumine avab uusi võimalusi ja tugevdab veelgi kasvupotentsiaali tulevikuks,” oli Kuus optimistlik.

Kõik Veho Eesti AS töötajad ja juhatuse liikmed jätkavad töötamist Auto-Bon AC AS-is. Ettevõtte igapäevategevuste sujuvat ülevõtmist ja integratsiooni Bassadone Group’i juhib Andrus Kuus, Auto-Bon Baltic OÜ tegevjuht ja Auto-Bon AC AS-i juhatuse liige. Ando Nõel, senine Veho Eesti AS tegevjuht, jätkab jaemüügi suuna juhina.

Peugeot’ märgiga autode müük Baltikumis kasvas 2019. aastal võimsalt koguni kolmandiku (33,06%) 2018. aastaga võrreldes. Kokku müüdi rekordilised 5 369 autot (turuosa 5.17%).

Citroën’i sõidukite müügikasv võrreldes 2018. aastaga oli 10,51%, kokku müüdi Baltikumis 3500 autot. Honda turuosa Baltikumis kokku oli aasta lõpuks 1,26% – müüdi 1 306 autot, millest 994 Eestis.

”Tehtud samm on väga loomulik ettevõtte positsiooni tugevdamiseks Baltimaades ning ka Groupe PSA-ga koostöö edendamiseks. Auto-Bon jätkab importäri strateegilist arendamist, jaemüügi suunda juhime eraldi,” kommenteeris Markus Vuolle, Auto-Bon Oy juhatuse esimees ning Auto-Bon AC AS nõukogu liige.

Bassadone Group on Euroopa vanim Peugeot’ edasimüüja. Baltimaades on tegutsetud alates 1996. aastast, Peugeot’ maaletoomise võttis ettevõte üle 2018. aastal.

“Portfelli suurendamine ja äritegevuste laiendamine võimaldab paindlikumat ja efektiivsemat tarneahelat. See on nii edasimüüjatele kui lõppklientidele kasulik,” lisas Bassadone Automotive Nordic Oy juhatuse esimees ja Auto-Bon AC AS nõukogu esimees Antti Ruhanen.

Allikas: Peugeot Eesti pressiruum

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.