Toyota on Eestis, Lätis ja Leedus kõige populaarsem automark, mida aastal 2017 müüdi ühtekokku 10 410 tükki. Baltimaade kõige ostetum linnamaastur on jätkuvalt RAV4. Järjekordse hüppe tegi ka hübriidajamiga autode müük, selles segmendis võidutsevad lisaks RAV4-le ka Yaris ja C-HR sportlik kupeemaastur.

Toyota on Baltimaades kõige edukam automark, mida müüdi 2017. aastal 10 410 sõidukit ehk rohkem kui ühtegi teist automarki.

2016. aastaga võrreldes müüs Toyota 2013 sõidukit rohkem ehk ligi veerandi võrra enam. Toyota turuosa on nüüd 13,2%, mis teeb sellest eelistatuima automargi Baltimaades.

Eestis oli Toyota 2017. aastal selgelt kõige populaarsem automark. Kokku müüdi 4333 mudelit ehk ligi 20% enam kui 2016. aastal. Toyota turuosa on nüüd 14,3%, mis teeb sellest eelistatuima automargi Eestis.

Äsja turule tulnud Toyota C-HR ja kaubik Toyota PROACE olid kaks enim populaarsust juurde saanud mudelit; kolm Eesti klientide kõige enim ostetut Toyota mudelit olid Avensis, RAV4 ja Auris.

NÕUDLUS TOYOTA HÜBRIIDIDE JÄRELE ÜHA SUURENEB

Toyota headele tulemustele annab suurima panuse kaubamärgi hübriid-elektrisõidukite edu. Ostutrendis paistab selgelt, et nõudlus hübriidajamite järele üha suureneb.

Toyota pakub autotööstuse suurimat hübriid-elektrisõiduki mudelivalikut ja eelmisel aastal kasvas Toyota hübriidide müük Eestis rohkem kui 60%.

Eestis on kõige populaarsemad Toyota hübriidmudelid RAV4 Hybrid, Yaris Hybrid ja Toyota C-HR Hybrid. Rohkem kui 40% neist mudelitest eelistatakse hübriidajamiga: 47% mudelitest RAV4 Hybrid ja Yaris Hybrid ning 44% mudelist Toyota C-HR müüakse hübriid-elektrisõdukitena.

Nõudlust keskkonnasäästlikumate sõidukite järele näitab kõige paremini 2016. aastal turule toodud Toyota RAV4 Hybridi märkimisväärne edu: eelistuste põhjal võib öelda, et peagi jääb autosalongides muude ajamitega autode koht tühjaks, hübriid võtab kõik.

Hübriidlinnamaastur on Eesti klientide seas väga edukas, sest klientidele meeldib sõiduki elegantne stiil ja linnamaasturi omadused ning hübriidajami mugavus ja kütusesäästlikkus.

Mida ostjad täpsemalt RAV4 juures hindavad, võib uuesti lugeda Ilona ja Aleksei loost. Terve möödunud aasta valisid Budõlinid sobivat peresõidukit ning langetasid lõpuks otsuse just nimelt Toyota RAV4 kasuks.

Koos Toyota seeria uusima lisaga Toyota C-HRiga müüb Toyota nüüd Baltimaades kokku seitset hübriid-elektrisõidukit: Yaris, Auris / Auris Touring Sports, RAV4, Prius, Prius Plug-In, Prius Plus ja Toyota C-HR.

Loe uuesti, kuidas Argo käis Toyota RAV4 maasturiga Islandil seiklemas

Allikas: Toyota. Kaanepilt: Argo Verk

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.