blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Automüük läheb tõusujoones: meiukuu lemmikud olid Toyota, Škoda ja Peugeot5 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Automüük õitseb: jaanuarist maini on AMTELi andmetel Eestis müüdud 11 509 uut sõiduautot, mida on vaid protsendi võrra vähem mullusest. Mais leidis omaniku 2801 uut autot, mida on möödunud aasta meiukuuga võrreldes 9,1% rohkem. Enim osteti Toyotasid, Škodasid ja Peugeot’sid.

Õiekuu automüük õilmitses rahvapärasele kuunimetusele vääriliselt: võrreldes möödunud aasta maiga müüdi tänavu ligi kümnendiku võrra uusi sõiduautosid rohkem.

Segmentidest on jätkuvalt populaarseimad keskmised maasturid, milliste osakaal mais oli 27,3%, ja kaugele ei jää maha ka väiksemad keskklassi autod 25,6 protsendiga.

Hübriidautosid müüdi 275 ja elektriautosid 1: Hyundai Kona EV. Elektriautode turg tervikuna nii vaikne siiski ei ole, sest ühtekokku võeti arvele 7 elektriautot. Möödunud aastaga võrreldes on pilt positiivne: toona 5 kuuga võeti arvele 40 elektrikat, tänavu 47. Kasv rohkem kui 15%!

Markide edetabelit juhib Toyota

Markide edetabeli tipus nii mais kui viie kuu kokkuvõttes on jätkuvalt Toyota 501 autoga. Jaapani autotootja vahe teisel kohal oleva Škodaga on suur: viimatimainitu müüs mais 337 autot. Kolmandaks tõusis Peugeot 274 müüdud sõiduautoga.

KohtMarkMai 2019KohtMark2019 kokku
      
1TOYOTA5011TOYOTA1,738
2ŠKODA3372ŠKODA1,485
3PEUGEOT2743RENAULT1,022
4RENAULT2444VOLKSWAGEN890
5KIA2385PEUGEOT767
6VOLKSWAGEN1686KIA762
7DACIA1237CITROEN686
8CITROEN1138DACIA446
9HONDA1009HONDA429
10OPEL7610OPEL404
     

.

Mudelitabeli tipus 2 Toyotat

Mudelitest olid õiekuul populaarseimad kaks Toyota mudelit, RAV4 ja Corolla, vastavalt 185 ja 149 autoga. Kolmandale kohale tõusis Peugeot 3008 linnamaastur 149 müüdud autoga.

Škoda Octavia on üllatuslikult neljas, 106 müüdud autoga ja edasi tulevad juba allasajamehed: Kia Ceed 99, Citroen Berlingo 88 ja Renault Clio 82 eksemplariga.

Maikuu mudelitabel on tavapärasest veidi kirjum: kaks Toyotat, kaks Peugeot’d (lisaks 3008le ka 308), kaks Kiat ning 1 Škoda, Dacia, Renault ja Citroen.

Üldarvestuses juhib 5 kuu müügitabelit Toyota RAV4 linnamaastur 685, II kohal Škoda Octavia 464 müüdud autoga. Margitabel ongi üsna ühetaoline: 2 Toyotat, 2 Škodat, 2 Kiat ja prantslased ning 10. kohal VW Golf.

KohtMarkMudelMai 2019KohtMarkMudel2019 kokku
        
1TOYOTARAV41851TOYOTARAV4685
2TOYOTACorolla1492ŠKODAOctavia464
3PEUGEOT30081463TOYOTACorolla435
4ŠKODAOctavia1064CITROENBerlingo430
5KIACeed995RENAULTClio379
6CITROENBerlingo886ŠKODAKodiaq346
7RENAULTClio827PEUGEOT3008282
8DACIADuster738KIACeed252
9PEUGEOT308729KIASportage251
10KIASportage7110VOLKSWAGENGolf249
       

.

Markide pingerida jaanuar-mai 2019

Viis kuud autoaastat võimaldab margitabeli trende rohkem analüüsida. Markide seas juhtpositsiooni hoidval Toyotal on läinud tõusujoones: kui jaanuaris oodati uusi mudeleid ning müüdi vaid 229 sõiduautot, siis mais on müügikasv rohkem kui kahekordne: 501 sõidukit. Hittmudelid on Toyota RAV4 ja Corolla.

Hõbemedalist Škoda on hoidnud stabiilset joont ning müünud iga kuu umbes 300 sõiduautot. Eelmise aasta viie kuuga võrreldes on toimunud ka väikene müügikasv.

“Üle tuhande” klubis on ka prantslaste Renault, mis on viie kuuga müünud Eestis 1022 sõiduautot, keskmiselt paarsada uut autot kuus. Müügikasv mullusega võrreldes pea 2,5 protsenti.

Volkswagen, mis on üldarvestuses neljandal kohal, on tänavu müügitulemust natuke langetanud. Tubli tõusu on teinud aga mõlemad PSA Prantsuse brändid: Peugeot vastavalt 30%, Citroen koguni 34,2%. Kolmas sõsar Opel on uute mudelite ootuses natuke tagasihoidlikum, mulluse 5 kuuga võrreldes on müük langenud 13,7%.

Miinus on ka möödunud aasta lemmiklapse, Seati õuel: viie kuuga on müüdud 193 autot, mullu samal ajal 204 ent kui trende vaadata, siis on lootust, et järgnevad kuud on müük pigem edukam. Seatil jõudsid kohale CNG mudelid ning neid haaratakse lennult.

MarkJaanVeebrMärtsAprMai2019 Kokku2018 YTDMuutusKoguse muutus
          
TOYOTA2292203604285011,7381,765-1.5%-27
ŠKODA3092352783263371,4851,484+0.1%+1
RENAULT1812231851892441,022998+2.4%+24
VOLKSWAGEN218143167194168890909-2.1%-19
PEUGEOT9982132180274767590+30.0%+177
KIA148113124139238762802-5.0%-40
CITROEN152103151167113686511+34.2%+175
DACIA65758598123446321+38.9%+125
HONDA72799583100429706-39.2%-277
OPEL77511089276404468-13.7%-64
SUBARU7673486369329404-18.6%-75
NISSAN7541608553314294+6.8%+20
HYUNDAI5039516351254328-22.6%-74
AUDI4328616254248167+48.5%+81
MAZDA7132593053245210+16.7%+35
FORD6635485242243239+1.7%+4
MERCEDES-BENZ4840373744206217-5.1%-11
SEAT3037214065193204-5.4%-11
VOLVO5125314436187214-12.6%-27
BMW3318393742169188-10.1%-19
LEXUS247198127075-6.7%-5
MITSUBISHI1371016216788-23.9%-21
SUZUKI7912172065126-48.4%-61
PORSCHE731817125755+3.6%+2
LAND ROVER571419115655+1.8%+1
FIAT16718154756-16.1%-9
JEEP893973668-47.1%-32
MINI9334102933-12.1%-4
JAGUAR632341816+12.5%+2
ALFA ROMEO2213197+28.6%+2
LAMBORGHINI2302071+600.0%+6
DODGE2121171+600.0%+6
MASERATI4101064+50.0%+2
SSANGYONG1201262+200.0%+4
BENTLEY0012141+300.0%+3
CHRYSLER10110330%0
FERRARI0001120 +2
OMAVALMISTATUD0001012-50.0%-1
ALPINE0001010 +1
TESLA1000015-80.0%-4
DS0000001-100.0%-1
ASTON MARTIN0000001-100.0%-1
CADILLAC0000002-100.0%-2
CHEVROLET0000001-100.0%-1
INFINITI0000001-100.0%-1
MICRO-VETT0000001-100.0%-1
Kokku2,1861,7552,2332,5342,80111,50911,624-1.0%-115

.

Noobelmarkide viis kuud

Teslal on viis kuud vaikset aega olnud, müüdud on vaid 1 uus elektriauto ja seegi jaanuaris: kõik on Model 3 ootuses. Järelturul ollakse aktiivsemad.

Esmaklassiautode müüginumbrid on võrreldes mahubrändidega marginaalsed. Võtame näiteks Toyota ja selle noobelbrändi Lexuse: esimest on viie kuuga müüdud 1738 tükki, teist aga 70, mullu viie kuuga 75. Tabelis on aga kirjas üsna rasvane langus: 6,7%.

Protsentidega saab mängida värvikalt ka näiteks Bentley puhul: viie kuuga müügitõus 300%. Müüdud on aga vaid 4 autot! Või Lamborghini: kasv 600%, müüdud 7 autot. Urust eelmise aasta alguses veel ei olnud, ent see on Lambo õitsengumudel.

Volvo, mis möödunud aastal müügirekordeid lõi, on tänavu viiendiku võrra mullusest taga: kokku müüdud 187 autot. Rõõm on tõdeda, et kaksikajamid on järjest populaarsemad.

BMW tarbesõiduk!

Tarbesõidukite turul toimus maikuus 5,2% langus ja nende müük püsib miinuspoolel ka viie kuu kokkuvõttes. Markidest oli maikuus edukaim 124 sõidukiga rootslaste Scania ja seda tänu müügitulemustele busside ja veokite segmendis.

Järgnesid kaubikute segmendi liidrid Peugeot ja Citroen, milliseid müüdi vastavalt 90 ja 77. Nagu varasemalt oleme kirjutanud, mõlema prantslase väikekaubikuid võib registreerida nii M1 kui N1 segmendis, vastavalt kas neid kasutatakse sõiduautona või kaubavedamiseks.

Väikekaubikute osakonnas ringi vaadates jääb silma põnev fakt, mis paneb mõtlema, et autoajakirjanikud on midagi tähtsat maha maganud: nimelt võeti meiukuul arvele 14 BMW ja 29 Volvo kaubikut, mis tõenäoliselt on siiski maasturitaolised autod, millel nõudmistele vastav ümberehitus tehtud.

Võrreldes varasemate aastatega on esmaklassiautode kaubikuteks ümberehitamine oluliselt kukkunud, üksiti võib põhjuseks olla oodatav seadusemuudatus, mis teeb sõidumeeriku kasutamise kohustuslikuks ka N1 kati väikekaubikutele.

MarkMai 2019Mai 2018MuutusKoguse muutus2019 kokku
AUDI03-100%-30
BMW142+600%+1233
DODGE01-100%-10
PORSCHE00 00
RAM104+150%+638
VOLVO2925+16%+4152

Kaanepilt: Andres Kruus. Allikas: AMTEL

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com