Reede, 19. aprill 2024
Auto lumest puhastamine võtab korralikul tegijal 10-15 minutit aega. On aga üks nipp, mis selle töö märksa lihtsamaks teeb: pese oma sõidukit talveperioodil regulaarselt!

Kuigi pesula külastamine talvel oleks justkui kilplase teema – auto määrdub väga kiiresti – aitab korraline dušš lume eemaldamisele kõvasti kaasa.

Kui autot ka talveperioodil regulaarselt pesta ja võimalikult puhtana hoida, on lume maha lükkamine lihtsam. Pikka aega pesemata auto lakipind on väga kare ning lumest puhastamiseks tuleb rohkem jõudu rakendada.

Vähetähtis pole aga seegi, et liiv ja pori auto pinnal toimivad lume all nagu liivapaber. Porist autot puhastades või kui lumi sulades autolt ise maha vajub, on mikrokriimud kerged tekkima.

Pidev “lihvimine” aga rikub nii auto esteetika kui ka värvikihi võime kaitsta metalli keskkonnamõjude eest. Kuigi pigist räägitakse pigem suve kontekstis, kleepub ka talvel autole pigi.

Talvine peeneteraline ja silmaga raskesti nähtav pigi kahjustab autot ehk rohkemgi kui suvine – segunedes teele puistatud kloriidide ja naastrehvidelt lenduva metallipuruga, suudab see auto pinnale ladestuda nii kõvasti, et selle eemaldamine harva hoolduse käigus ei pruugigi võimalik olla.

Asjatundjad soovitavad linlastest autoomanikel pesta oma raudratsut vähemalt 1-2 korda kuus. Maal, kus elu on veidi puhtam, ning teed soolamata ja väiksema liiklusega, teha seda vajaduspõhiselt. Vähemalt korra kuus tasuks ette võtta põhjalikum eelleotusega vannitamine.

Puhta auto pealt tuleb lumi ilma suurema vaevata maha, seda eriti kui autopesu järgselt on kasutatud ka kuivatusvaha.

Eriti hoolas omanik on auto vahatanud korralikult juba enne talve algust ning kui rahakott vähegi vastu lööb, lasknud peale panna kvaliteetse “keraamika”.

Loe siit, kuidas autot õigesti lumest puhastada

Artikkel on ilmunud Delfi, Accelerista ja Maanteeameti koostööprojekti “Ühes tükis läbi talve” raames. Klõpsa alumist bännerit ja loe rohkem!

talvele vastu

KOMMENTEERI SIIN