Neljapäev, 28. märts 2024
Ajakiri Arvutimaailm teeb Acceleristale iganädalase ülevaate vidinamaania teemal. Seekord saame teada, et nutitelefonidesse ja arvutitesse sukeldumine pole ainus võimalus päris-maailmast ilusamasse tehismaailma eraldumiseks. Sel nädalal testisime virtuaalprille.

Ettevaatust, postkasti sajab vigases eesti keeles petukirju!

 Mis juhtub teie e-maili? Viga on leitud!

Kui postkasti sajab kummalises eesti keeles kiri, siis lisaks võimalusele, et saatja on sügavas joobes, võib olla saadetud hoopis õngitsemiskiri. Nii ongi viimastel nädalatel juhtunud – justkui EENetist või mõnest haridusasutusest saadetud meil palub saata oma paroolid ja kasutajanimed. Loomulikult ei tasu seda palvet kuulda võtta.

Imeline laadija, mis annab mobiilile poolteist kuud särtsu

Kui tahad puhkusele minna kaugemale, kui energiafirma haare ulatub, peab kaasa võtma sellise väikese aku mõõtu stiilse kasti. Välimus on kohandatud Macbooki, iPhone´i ja iPadi laadimiseks. Mobiili jaoks jätkub särtsu kuni pika puhkuse lõpuni.

Synology soovitab: kuidas kaitsta krüptoviiruse eest oma võrgusalvestusseadet

Kui pahandus on juba sündinud ehk vigases eesti keeles õngitsuskirjale vastatud ja kahtlastel linkidel klikitud, siis võib arvutis salaja tegutsema asuda vastik krüptoviirus. See krüpteerib parooliga kõik failid ja annab salasõna vaid siis, kui oled maksnud kopsaka lunaraha. Võrgusalvestusseadmeid tootev Synology soovitab, kuidas siis õigesti seadistatud varukoopiatest oma asjad tagasi saada.

Eestis osteti möödunud kuul 7,6 miljoni euro eest nutitelefone

Kuna Eestis osteti mobiile enam kui pooleteist miljoni euro eest rohkem kui möödunud aastal samal kuul, siis on alust arvata, et taskus olevad seadmed läksid kallimaks. Nii ongi – ja paremaks muidugi ka.

Bitwalking ehk kõndimise eest raha teenimise äpp ärkas korraks talveunest

Kas tahaksid raha saada selle eest, et kõnnid? Muidugi tahad. Bitwalking on mobiiliäpp, mis lubab liikumise eest raha maksta. Esimesed registreerunud ootavad kutset juba pool aastat. On see tõsine üritus või midagi kahtlast?

Arvutimaailm

Uuring: saladuste Internetti postitamine hukutab abielusid ja lõpetab karjääre

Nüüd on ka teaduslikult tõestatud, et oma (või teiste) saladuste Internetti riputamine tekitab palju probleeme. Ja mitte lihtsalt probleeme vaid ikka suuri probleeme, suhte purunemise, abielulahutuse ja rahast ilmajäämiseni.

Hiina ime ehk odavate virtuaalprillide test: hoia aspiriin käepärast ja kiiver ei teeks ka paha

Virtuaalreaalsuses on ilus ja põnev, aga sinna sukeldumiseks tuleb valida tõeliselt kiire telefon. Lihtsalt keskmine telefon paneb oma võbelemisega pea valutama.

Tekst: ajakirja Arvutimaailm peatoimetaja Kaido Einama. Pildid: AM ja tootjad

KOMMENTEERI SIIN