Reede, 23. veebruar 2024
airBaltic uuendab lennukiparki, sirutab tiibu ja suurendab sihtkohtade arvu ning võidab sellega järjest uusi reisijaid. Tänavu kaheksa kuuga lennutasid lätlased sihtkohta ligi kolm miljonit reisijat.

Läti lennufirma airBaltic lennutas tänavu 8 kuuga 2 770 047 reisijat, mida on 18% rohkem kui möödunud aasta samal perioodil. Kohti, kuhu lennata, on lätlastel nüüdseks juba 70 ringis. Ka Tallinnast lennatakse järjest enamatesse linnadesse.

airbaltic

Populaarsemateks sihtkohtadeks olid nii Euroopa, Skandinaavia, Venemaa, CIS ja Lähis-Ida riigid. Tänavu augustis reisis airBalticuga 440 562 reisijat ehk 14% enam kui aasta tagasi. Suveperioodil teenindas airBaltic 18% enam reisijaid, mis on rekordiline tulemus.

airBalticu tegevjuht Martin Gauss kinnitas: “Tegemist on meie ajaloo kõige parema suvega. Ettevõte jätkab edukalt oma kasvuteed. Teeme varasemast enam lende rohkematesse sihtkohtadesse ja pürgime oma maailmatasemel eesmärkide poole nii täpsuse kui ka regulaarsuse osas.”

2018. aasta 8 kuuga on airBaltic sooritanud 37 186 lendu. Tänavu augustis tehti 5 341 lendu, mis on 11% rohkem kui möödunud aasta samal perioodil. Indikaator nimega load factor, mis väljendab reisijate hulga ja vabade istekohtade suhtarvu, oli 2018. aasta 8 kuuga 77% tasemel, kuid augustis saavutati tulemuseks 84%.

15 minuti täpsuse indikaator on käesoleva aasta 8 kuuga jõudnud 86% tasemele. See tähendab, et 86 lendu sajast väljus planeeritud ajal või mitte enam kui 15-minutilise hilinemisega. Kõigest alla 2% lendudest hilines rohkem kui tund aega.

Tõlkis: Lena Murd. Pilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN