Teedeehitajatel on tulemas erakordselt töine aasta. Tänavu tehakse ehitus- ja remonditöid rohkem kui 1800 kilomeetril riigiteedest. Neljarealiseks ehitatakse üle 37 kilomeetri teid. Kokku tehakse teetöid 179 miljoni euro eest.

Maanteeameti teehoiudirektor Raido Randmaa oli mõni päev tagasi pressiga kohtudes rõõmsameelne: „Kuigi Maanteeameti eesmärk on esmajoones teedevõrgu säilitamine, siis viimastel aastatel on meil vahendeid nii teede korrashoiuks kui arendamiseks.“

VAATA, KUS TEETÖID TEHAKSE

Tänavu tehakse ehitus- ja remonditöid rohkem kui 1800 kilomeetril riigiteedest. Enam kui 37 kilomeetrit teed ehitatakse neljarealiseks. Kokku on arvestatud töid 179 miljoni euro eest.

Maanteeameti lehelt leiab teetööde kaardi projektide kaupa koos kirjelduste ja lisatud piltidega. Kaardilt saab vaadata ka täpset aega, millal töid alustatakse ja kaua need kestavad. Reaalajas annab teetööde kohta infot tarktee.ee portaal.

„Enne valimisi räägiti palju tulevastest 2+2 maanteedest, seega oleme positiivsete sõnumite ootuses, et kas ja millal need plaanid ka rahastusotsusteks formuleeruvad,“ selgitas Randmaa, et aasta võib ka veel uusi väljakutseid tuua.

LISANDUB ELEKTROONILISI MÄRKE

Pea aasta Eestis kasutusel olnud muutuva teabega liiklusmärgid on saanud liiklejate käest palju positiivset tagasisidet.

Kose–Võõbu teelõigule lisandub kauaoodatud Rõmeda–Haljala liiklusohtlik lõik Tallinn–Narva maanteel, mis ehitatakse ümber 2+2 ristlõikega maanteeks. Sinna tuleb ka 22 elektroonilist märki ja 6 infotablood.

Maanteeamet liigub järjest nutikama liikluskorralduse poole, mida kinnitab asjaolu, et lootus on saada Tallinna ringteele läbi Euroopa ühendamise rahastuse ligi 2 miljonit eurot täiendavat rahastust just muutuva teabega liiklusmärkide ja Väo targa veokiparkla tarbeks.

Kokku on tänavu ehitus- ja remonttöid üle 1800 km, arvestamata liiklusohtlikke kohti ja sildade ümberehitustöid.
Rekonstrueerimisobjekte on 170 km ulatuses. Pindamistöid tuleb tänavu ligi 1157 km ning 177 km taastusremonti.
Plaanis on likvideerida 70 liiklusohtlikku kohta ja remontida 16 silda. Samuti seisab ees ligi 88 km katete ehitust kruusateedele ning 274 km olemasolevate kruusateede säilitusremonti.
Teedevõrgu arendamise investeeringuid on tänavu kokku 179 miljoni euro eest.

SUUREMAD TEETÖÖD SEL AASTAL

Tallinna ringtee Luige–Saku teelõigu ehitustööde maksumus on 19 miljonit eurot ning planeeritav valmimise aeg on II kvartal 2021.
Tallinn–Pärnu–Ikla maanteel ehitatakse Kernu ümbersõit koos Kernu tankla sõlmega. Objekti maksumus on 14,9 miljonit eurot ning planeeritav valmimise aeg on 2021 algus.
Tallinn–Rannamõisa–Kloogaranna maantee km 2,6-4,1 ehitatakse 2+2 ristlõikega maanteeks. Eeldatav maksumus on 3,55 miljonit eurot on ning planeeritav valmimise aeg on 2020 algus.
Tallinn–Tartu–Võru–Luhamaa maanteel algab Pikknurme–Puurmani 2+1 möödasõidualade ehitus. Lepingu maksumus on 5,7 miljonit eurot ning planeeritav valmimise aeg on detsember 2019.
Põlva–Karisilla maanteel rekonstrueeritakse Niitsiku–Karisilla lõik. Eeldatav maksumus on 4 miljonit eurot ning planeeritav valmimise aeg on november 2019.
Antsla–Vaabina maanteel rekonstrueeritakse Kobela–Antsla lõik ning Antsla–Haabsaare km 0-1,2. Eeldatav maksumus on 7,5 miljonit eurot ning planeeritav valmimise aeg on detsember 2019.
Tallinn–Narva maanteel ehitatakse Rõmeda–Haljala teelõik 2+2 ristlõikega maanteeks. Eeldatav maksumus on 16,5 miljonit eurot ning planeeritav valmimise aeg on 2020.
Pärnu–Rakvere–Sõmeru maanteel ehitatakse Kaitseväe Tapa keskpolügooni ühendustee eritasandiline ristumine. Eeldatav maksumus on 1,4 miljonit eurot ning planeeritav valmimise aeg on november 2019.
Mäeküla–Koeru–Kapu maanteel rekonstrueeritakse Mäeküla–Suurpalu lõik ning ehitatakse ümber Mäeküla ristmik. Eeldatav maksumus on 2,5 miljonit eurot ning planeeritav valmimise aeg on november 2019.
Pärnu–Tori km 12,1-16,8 rekonstrueeritakse. Ehitustööde maksumus on 1,7 miljonit eurot ning planeeritav valmimise aeg on oktoober 2019.
Risti–Virtsu–Kuivastu–Kuressaare maanteel rekonstrueeritakse Tuudi–Ridase lõik. Eeldatav maksumus on 2,1 miljonit eurot ning planeeritav valmimise aeg on november 2019.
Valga–Uulu maanteel rekonstrueeritakse kaks teelõiku – km 57,5-59,2 ja km 75,1-82,8. Km 57,5-59,2 eeldatav maksumus on 1,2 miljonit eurot. Km 75,1-82,8 ehitustööde maksumus on 3,3 miljonit eurot ning planeeritav valmimise aeg on november 2019.

Kaanepilt: Sten Ottep/Fifty Visual

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.