Uue aasta esimesel päeval muutub Tallinna abitelefoni lühinumber. Pealinna puudutavatele küsimustele ja muredele saab 1. jaanuarist vastuse, helistades numbrile 14 410.

Alates 1. jaanuarist kaob Tallinna abitelefoni number 1345 ja kõigile pealinna puudutavatele küsimustele vastab edaspidi lühinumber 14 410.

[pullquote]1. jaanuarist on uus ööpäevaringse abitelefoni number 14 410[/pullquote]

Häirekeskus lõpetab senise abitelefoni teenindamise ja 1. jaanuarist 2020 võtab teenuse osutamise üle Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti lühinumber 14 410.

Abitelefoni ülesanne on abistada linna elanikke nende praktiliste küsimuste lahendamisel, alates tehnovõrkude avariidest ja teede-tänavate korrashoiust kuni elutähtsate teenuste katkemiseni.

Edaspidi saab abinumbrile 14 410 teada anda näiteks lahtistest kaevuluukidest, kustunud tänavavalgustusest, katkistest pargipinkidest, libedatest tänavatest, jääpurikatest, prügiveohäiretest, liikluskorralduse küsimustest, ka taksode ja äpitaksode kohta jne.

Suur osa abinumbril 14 410 vastajatest on need, kes sama tööd teinud Häirekeskuses. Korrapidajatel on suur kogemus inimeste nõustamisel. Abitelefoni üks eesmärke on linnaelanikes tekitada turvatunnet, teadmist, et nad ei ole oma mures üksi.

Tallinna abitelefon 14 410 töötab ööpäevaringselt (24/7). Abitelefonile helistamine on tasuline, kõne eest tuleb tasuda vastavalt teenuse operaatori hinnakirjale: mobiililt ja lauatelefonilt helistades on hinnad praktiliselt samad, minut maksab ligi 0,23€.

Kuni augustini saab senisele  numbrile 1345-le helistaja infot, et uus abitelefoni number Tallinnas on 14 410. Teisi omavalitsusi puudutavate küsimuste puhul palutakse pöörduda (oma) kohaliku omavalitsuse poole.

Loe siit ühistranspordi hinnamuutuse kohta Tallinnas

Kaanepilt: Unsplash/Andy Art. Allikas: mupo

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.