Uue Opel Insignia mudelite eeltellimine algab 7. märtsil. Grand Sport sedaani hinnad algavad 19 200 eurost ja universaalkerega Sports Toureri hinnad 20 300 eurost. Uus Insignia on eelkäijast oluliselt kergem ja moodsam ning selle kütusekulu andmed põhinevad edaspidi uuel WLTP katsetsüklil.

Uue põlvkonna Insignia paistab silma oma elegantselt sportliku kerekuju ja hea aerodünaamikaga (0,26 cd). Auto on nobedam ja avaram ning hea hinna-kvaliteedi suhtega, olles tugevaks konkurendiks märksa nooblimatele sama segmendi mudelitele.

NB! Kel soov soodsalt Insignia osta ning pole oluline, kas auto on see või teine generatsioon, siis eelmise põlvkonna Insigniale pakub maaletooja just praegu täiesti ulmeliselt häid hindu ja suurepärast lisavarustust.

Uue Insignia standardvarustusse kuulub otsasõiduohu hoiatus koos jalakäija tuvastusega, automaatne hädapidurdus, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatus.

Lisaks on autol peal sõidurajal püsimise abiline koos rooli automaatse korrigeerimisega ja pikivahehoiatusega ja palju muid juhiabisüsteeme, mis parandavad oluliselt turvalisust.

Baastasemel on Insignia infolustikeskusel puuteekraan ja varustusse kuulub ka võtmeta avamise ja käivitamise süsteem.

Teise põlvkonna Insignia põhineb täiesti uuel konstruktsioonil. Grand Sport sedaan kaalub eelkäijast kuni 175 kg vähem ning uus mahukas Sports Tourer – universaal eelmisest versioonist kuni 200 kg vähem. Oluliselt kergem kaal ja täpsem roolisüsteem tagavad parema sõidudünaamika.

Opeli uhiuue lipulaeva valikus on rida ökonoomseid mootoreid ja vähendatud hõõrdumisega käigukaste, mis on loodud eesmärgiga parandada efektiivsust ja vähendada kütusekulu.

Vastavalt ülemaailmsele kergsõidukite ühtlustatud katsemenetlusele (WLTP) on Grand Sporti põhimootorite (1,5-liitrine turbobensiinimootor ja 1,6 CDTI diiselmootor) kütusekulu eelmiste versioonide samade mootoritega võrreldes 3 – 10 % madalam.

Opel teatas juba 2015. aasta detsembris, et tulevaste mudelite kütusekulu näitajad vastavad WLTP katsetsüklile. WLTP katsetsükkel on alates 2017. aasta sügisest õiguslikult siduv ja võrreldes hetkel rakendatava NEDC tsükliga paremini kooskõlas reaalse juhtimiskäitumisega.

Opel tegi algust juba uue Astraga ja hakkas 2016. aasta juunist avaldama lisaks ametlikele NEDC tsükli andmetele ka WLTP katsetsüklis saadud CO2 saaste ja kütusekulu andmeid. See annab Opeli kliendile realistlikuma info tema auto igapäevase kütusekulu kohta.

Mainekate väljaannete, nagu Itaalia ajakiri Quattroruote poolt läbi viidud testid näidavad, et Opeli poolt vastavalt WLTP katsetsüklile saadud andmed on väga lähedal kütusekulule reaalsetes sõidutingimustes.

UUED JÕUALLIKAD ON KOHE SAADAVAL

Uue Opel Insignia Grand Sporti mootorivalik algab ökonoomse, kahes võimsusevariandis 1,5-liitrise turbobensiinimootoriga. Baastaseme mootoril on võimsust 104 kW/140 hj (Grand Sporti NEDC tsükli kütusekulu : linnas 7,3 l/100 km, maanteel 4,7 l/100 km, kombineeritud 5,7 l/100 km; CO2 saaste 129 g/km) ja pöördemoment tervelt 250 Nm pöörete vahemikus 2000 – 4100 p/min.

Võimsamal 122 kW/165 hj versioonil (Grand Sporti NEDC kütusekulu: linnas 7,0 l/100 km, maanteel 4,9 l/100 km, kombineeritud 5,7 l/100 km; CO2 saaste 130 g/km) on olemas kõik vajalik, et olla Insignia-pere enimmüüdud bensiinimootor.

Eelmiselt Insignialt tuttava 1,6-liitrise turbomootoriga (125 kW/170 hj) võrreldes on uue mootori kütusekulu vastavalt WLTP katsetsüklile keskmiselt veel 3 % madalam.

1,5-liitrine üleni alumiiniumist otsesissepritsega turbomootor on Opeli moodsate kolme- ja neljasilindriliste väikeste bensiinimootorite seas kõige suurema töömahuga.

Uus 1,5-liitrine kõrgtehnoloogiline neljasilindriline mootor avaldab muljet ka oma hea reaktsiooni ja suure pöördemomendiga igas olukorras – need ongi uute mootorite kaks põhiomadust.

2,0-liitrisel turbomootoril on võimsust 191 kW/260 hj ja maksimaalseks pöördemomendiks on 400 Nm pöörete vahemikus 3000 – 4000 p/min (Grand Sporti NEDC kütusekulu : linnas 11,5 l/100 km, maanteel 7,0 l/100 km, kombineeritud 8,6 l/100 km; CO2 saaste 197 g/km).

2,0-liitrise neljasilindrilise mootori juurde kuulub täiesti uus sujuva käiguvahetusega kaheksakäiguline automaatkäigukast ning antud segmendis unikaalne pöördemomendi juhtimisega nelikveosüsteem.

Selles kõrgtehnoloogilises nelikveosüsteemis asendavad tavalist tagadiferentsiaali kaks mitmekettalist sidurit, mis suunavad hetkega igale rattale täpselt vajaliku pöördemomendi olenevalt sõiduolukorrast.

Käigukastide valikut täiendab uus kuuekäiguline manuaal, mis on saadaval 1,6-liitriste diiselmootoritega, millel on võimsust 81 kW/110 hj.

(Grand Sporti NEDC tsükli kütusekulu: linnas 4,6 l/100 km, maanteel 3,6 l/100 km, kombineeritud 4,0 l/100 km; CO2 saaste 105 g/km) või 100 kW/136 hj (Grand Sporti NEDC tsükli kütusekulu: linnas 5,1 l/100 km, maanteel 3,9 l/100 km, kombineeritud 4,3 l/100 km; CO2 saaste 114 g/km).

Madala hõõrdumisega manuaalkäigukasti ja 81 kW/110 hj 1,6 CDTI mootori uudne kombinatsioon võimaldab WLTP katsetsüklis eelmise mudeliga võrreldes keskmiselt 10% kütust kokku hoida.

Lisaks toob Opel turule 2,0-liitrise diiselmootori võimsusega 125 kW/170 hj (Grand Sporti NEDC tsükli kütusekulu: linnas 6,7 l/100 km, maanteel 4,3 l/100 km, kombineeritud 5,2 l/100 km; CO2 saaste 136 g/km).

5-ukselise luukpära ja universaali tellimusi hakatakse võtma vastu 7. märtsist. Lisaks hakkavad kõikide Opeli Insignia mudelite kütusekulu andmed põhinema tulevikus kehtima hakkaval WLTP katsetsüklil ja need avaldatakse aasta esimeses pooles Opeli kodulehel.

Eelmise põlvkonna Insigniale pakub maaletooja just praegu täiesti ulmeliselt häid hindu ja suurepärast lisavarustust.

Allikas ja meedia: Opel

Jaga

2 kommentaari

    • Ametlik info selle kohta peaks olema leitav maaletooja kodulehelt. Ma saan aru, et tegu on huumoriga, ja Toomas Vabamäe on meil sel teemal vähemalt korra ka pikemalt peatunud. Soovitan vaadata jõuallikate dünaamilisi näitajaid, et leida endale sobivaim. Insignia oma olemuselt on suur pereauto või firma esindusauto, seega ma isiklikult ei näe põhjust, miks soliidse kaarikuga peaks “talda andma”. Terv, Ylle

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.