Lugejad kolivad veebi: EML väljaanded said täis 100 000 digitellimust

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Eesti Meediaettevõtete Liidu liikmesväljaanded said juuniga 100 000 tasulist digitellimust kokku. Võrreldes möödunud aasta septembriga on tasuliste digilehtede lugejaskond 30% võrra kasvanud. 

Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) juhataja Merle Viirmaa-Treifeldti sõnul mõjutas koroonakriis meid sarnaselt teiste Euroopa riikidega: sel kevadel tegi digitellijate arv 15% hüppe. Lugejaskond on võrdselt kasvanud kõigil tasulistel lehtedel. 

„Tegemist ei ole ühe artikli ostjate või juhutellijatega vaid lisandunud tellijad on valinud just püsitellimuse,“ ütles Viirmaa-Treifeldt. „Püsitellijate hulgas on naisi ja mehi võrdselt ning rõõmu teeb, et 70% tellijatest on kuni 49 -aastased.“

Merle Viirmaa-Treifeldt lisas veel, et kriis on kasvatanud inimeste vajadust tarbida usaldusväärset ajakirjandust ja suurendanud nende valmidust maksta sisu eest.

Usaldus ajakirjanduse vastu on Euroopas kasvanud

Kriisi tõsidus on ühelt poolt suurendanud vajadust objektiivse ja usaldusväärse info ja ajakirjanduse järele, kuid teisalt tuletas see meile lugejatena ja info tarbijatena meelde, kui avatud oleme desinformatsioonile ning ka eri vandenõuteooriatele. 

Oxford Reuters Institute uuris möödunud kevadel digimeedia olukorda 40 riigis, ja nende andmetel on usaldus ajakirjanduse vastu kõikjal oluliselt kasvanud.

Kriisiajal ületas ajakirjanduse usaldusväärsus sotsiaalmeediat, videoplatvorme ja erinevaid suhtlusrakendusi 2 korda ja rohkemgi.

“Usaldusväärse meedia tarbimine lubab meil olla nii majanduslikult, sotsiaalselt ja poliitiliselt täisväärtuslik. Me saame tõhusalt kaasa rääkida tulevikule, teha õigeid karjääriotsuseid, ja end majanduslikult kindlustada,” tõdes Merle Viirmaa-Treifeldt.

Kõik saavad astuda “100 000 klubisse”

Kvaliteetset sisu ei saa luua tasuta. Eesti erameedia ettevõtted tänavad kõiki, kes toetavad kvaliteetsisu loomet Eesti meediaväljaannetes, vormistades digitellimuse. 6. juulist algabki Meedialiidu reklaamikampaania 100 000 digitellimuse täitumise kohta – “100 000 klubisse” saab astuda igaüks.

Tehnikaportaal Accelerista on Eesti Meedialiidu liige alates 2019. aasta maist. Google Analyticsi andmetel loeb meid kuus keskmiselt 120-130 000 unikaalset külastajat.

Võrreldes suurimate väljaannetega nagu Delfi või Postimees, oleme loomulikult väikesed, ent omas segmendis stabiilselt tublid. Koroonakriisi alguses lugejaskond langes, hiljem stabiliseerus ja isegi kasvas.

Eesti Meediaettevõtete Liidu liikmete koostöös sündinud 100 000 kampaania kohta saab lähemalt lugeda siit.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.