Reede, 22. september 2023
Lõpuks ometi saab Android Auto rakenduse kaudu kuvada Waze’ oma sõiduki infolustiekraanile. Tõsi, nagu aru saate, on see luksus – sama Waze, suurem ekraan, vähem segavaid tegevusi roolis – saadaval ainult Androidi kasutajatele. Aga neid ongi rohkem.

Waze on üks populaarsemaid nn. kogukondlikke navigeerimisäppe maailmas. Seda kasutavad miljonid inimesed 185 riigis üle kogu maailma, kes omavahel vahetavad reaalajas infot näiteks liiklusummikute, teetööde, politsei asukohtade jm. osas.

Seni on Waze “elanud” kasutajate nutitelefonides ning autos kasutamiseks on kõige loogilisem asetada telefon hoidikusse, et seal sõidu ajal ekraani näppida või hääljuhiseid nõuda. Väikeselt ekraanilt info otsimine sõidu ajal ei ole mugav, ja kuigi Waze navigeerib häälkäsklustega, tuleb teeinfot ikka eraldi sisestada.

Aastaid on küsitud, millal lisavad Android Auto ja Apple CarPlay Wase’i oma peegeldatavate äppide nimistusse. Lõpuks on oodatud kokkulepe olemas. Oma ametlikul lehel ütlevad Waze’i tegijad:”Sa küsisid, me kuulsime sind. See on nüüd ametlik: alates 26. juulist 2017 on Waze Android Auto jaoks saadaval.”

Nüüd ja edaspidi saab igaüks, kes harjunud Waze’i nutitelefonis kasutama, navigeerida äppi ka auto infolustil: puutetundliku ekraani, nuppude, konsooli juhtnuppude või rooli juhtnuppude abil, kuidas see kuskil täpselt seatud on. Selleks tuleb ainult oma Androidi telefon ühendada Android Autot toetava sõiduki USB porti.

Waze’i kogukonna – maailma suurima sõitjate kogukonna – võimsus on sinuga, sinu juures autos (või vähemalt sinu ekraanil). Sa mitte ainult ei leia kõige kiiremaid marsruute ja värskemaid tee-olude hoiatusi, sa saad ka:

– navigeerida üheainsa puudutusega oma eelsalvestatud sihtpunktideni;
– alustada iga sõitu häälkäsklusega „OK, Google,” et öelda Waze’le oma sihtpunkt ja asuda kiirelt teele;
– võtta vastu pildilisi ja helilisi märguandeid, mis informeerivad sind ees ootavast liiklusest ja juhatavad sulle kätte kiireimini läbitavad teed;
– boonusena nautida suuremat kaarti suuremalt näidatud hoiatuste, häireteadete ja muu infoga;
– ligipääsu oma isiklikule Waze’i kasutajakontole telefonis, kasutades selleks auto suuremat ekraani;
– vaevata vaadata oma ETA paneeli, mis kogub kõik, mida vajad ühte kohta kokku, nii et saad sujuvalt kaaluda alternatiivseid marsruute ja kohaldada oma heliseadeid;
– aidata teisi teelolevaid Wazer’eid läbi visuaalse teavitamise menüü.

ANDROID AUTOGA WAZE’I KASUTAMISEKS TEE NII

Alustamine:

1. Vaata, et su telefonis oleks uusim Waze’i versioon.
2. Ühenda oma telefon juhtme abil oma auto USB pordi külge.
3. Vali “Navigatsiooniäpp” oma ekraani jalusest ja Waze lülitub koheselt tööle juhul kui see on viimati kasutatud naviäpp.Kui Waze ei ole äpp, mida viimati seiklemiseks kasutasid, ava navigatsioonimenüü all vasakul ja vali”Waze”.
4. Sõidu alustamiseks mine menüüsse ja vali eelsalvestatud lemmiksihtpunkt (s.o. “Kodu” või “Töö”) või sisesta otsitav aadress.

Häälkäskluste kasutamine:

“OK Google, sõida [aadress],” (või “Töö” või “Kodu”). Waze avaneb ja alustab juhiste jagamisega.
Vajuta ja hoia mõne sekundi vältel all mikrofoni nuppu oma roolil, et käivitada Android Auto mikrofon, ja ütle valju häälega välja oma sihtpunkt.

*Või* vali mikrofoni ikoon oma ekraanil ja, kui mikrofon on avatud, ütle häälega välja oma sihtpunkt või otsitava koha nimi.

Selle imetoreda kogukondliku liiklemisäpi eesmärk on aidata Wazer’itel vältida liiklusvoogusid, tagades parima võimaliku sõidukogemuse.

Kuna Android Auto on uus asi, ootavad Waze’i tegijad igasuguseid mõtteid teemal kuidas Waze’i Android Auto jaoks veelgi paremaks teha. Otsi Waze kogukond üles Facebook’is, Twitter’is, Instagram’is.

Kui tahad rohkem infot Waze’i ja Android Auto uuenduste, näiteks nagu Android Auto oma telefoni ekraanile kohaldamise kohta, registreeru kodulehel uudiskirja saajaks.

Waze Android Auto jaoks on saadaval kõigis riikides, kus on saadaval Android Auto. Android Auto kohaldamine nutitelefoni ekraanile on töös. Samuti on peatselt loota häid uudiseid iPhone’i kasutajatele: Waze peaks jõudma ka Apple CarPlaysse.

Vaata siit, kas sinu sõiduk toetab Android Auto rakendust

Kohandatud Google’i The Keyword blogist. Pilt: Waze

2 kommentaari

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.