Reede, 22. september 2023
Volvo V20 väikeauto ja 20. seeria müügiletuleku uudis tervikuna hoitakse targu kuulujutu tasemel. Brittide Auto Expressile ja ajakirjale Car and Driver antud intervjuudes kinnitas verivärske Volvo R&D* boss Henrik Green aga Rootsi autotootja plaani noobel-väikeklassis V20ga puhas vuuk teha ja lükata eest põhikonkurendid MINI ja Audi A1.

Volvo V20 on väljast väike, seest suur ja sisult innovaatiline auto. Südikas sõiduk tuleb kõnetama inimest, kes tahab linnas ja suburbias mugavalt liigelda, tegemata allahindlust üheltki kaasaegselt mugavus- või ühenduvuslahenduselt. Kõik, Pilot Assistist värkvõrguni saab V20 varustuses olema.

Henrik Green kirjeldab V20 mudelit kui Volvo V40st pisut väiksemat, ülimalt kvaliteetset ja mugavat sõidukit. Need kaks hakkavad omavahel jagama ka platvormi. Volvo uus CMA võimaldab paindlikult toota erinevaid mudeleid, sealjuures varustada need ka kaasaegsete elektriajamitega.

Küsimus on, kuhu panna V20-s asjad? Kui käekoti mahutab kenasti kõrvale ja koerakese kinnitab tagaistmele, siis roosat reisikohvrikest ei tahaks ju lahtiselt sõitjateruumi trügida… CMA platvorm on paindlik, aga selle, kust täpselt ruum maha lõigatakse, et V20 auto moodi välja näeks, peavad siiski insenerid välja mõtlema.

Henrik Green on täiesti kindel, et ostjad on üha rohkem valmis ostma autosid, mis on kogult pisemad, aga olemuselt niisama moodsad ja luksuslikud kui mistahes muud noobelautod. Antud kontekstis siis Volvod, BMW-d, Audid…

Veel pole teada, millal V20 täpselt müügile jõuab, Rootsi autotootja on öelnud, et enne pisikese luksuse liiniltveeremist näidatakse ette kõik uued Volvo 60-seeria ja 40-seeria mudelid. Neid on päris mitu, aga suurem sats jõuab juba sel ja järgmisel aastal ka müügile. Äkki siis 2019 saame pisiimet näha?

Green ei kinnita ega lükka ümber, et V20 kõrval leiavad oma koha tulevikus ka S20 pisisedaan, V20CC krossover ning XC20 tilluke maasturilaadne auto. Sest kui 90, 60 ja 40 on kord kõik modifikatsioonid saanud, miks peaks siis see pesamuna omadest leludest loobuma?

v20
Volvo 40.2 ideeauto. Mõelgem selle väiksemaks ja saamegi umbes-täpselt V20 !

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]2020 on aasta, mil Volvo hübriid- ja elektriajamiga autode tootmismaht oluliselt kasvab. CMA platvormile saab ehitada nii suuremaid kui väiksemaid särtsukaid. V40 puhul on Volvo kinnitanud elektriajamiga variandi tootmissejõudmist, arvata, et ka V20 – ennekõike linnaauto – tuleb särtsakalt.

Üldises plaanis peaks lähima paari aastaga lahenduse leidma ühtse laadimisstandardi küsimus, Volvol jääb üle välja mõelda veel, kuidas sõidukite sõiduraadiust (akude mahtuvust) kasvatada ning juhtme kõrvale pakkuda ka juhtmevaba toitmise võimalus.

Eesti sörgib esialgu väikeautode ostuaktiivsuse osas Euroopal sabas, aga mida tihedamaks linnad, seda tõsisemaks ka siin küsimus – kas on mõistlik ummikus istuda V8-ga kui saab ka T8 või särtsukaga? No ja eks autojagamine areneb ka… omasoodu.

Siiski, üks asi veel – kui pisikestest autodest tänapäeval ka ei räägitaks, kokkuvõttes on need ikka suuremad kui kümme või viis aastat tagasi. Seega võib Volvo 20. seeria osutuda siinsetele noobeldajatele päris taskukohaseks silmapaiks. Ootame-vaatame!

TOIMETATUD: Asjatundjate arvates on ajakirjanikud klikihimus V20 mudelinime ise välja mõelnud. Sügisel esitletav pisimaastur XC40 ei ole enam kuigi suur saladus, ja arvata, et selle järel on tulemas ka midagi, mis sobib MINI ja muude nooblite väikeautodega konkureerima. Kas see nimi aga V20 on, näitab aeg. Härra Green’ile 12 punkti pinge hoidmise eest!

* Henrik Green on Volvo viitsepresident, täpne ametinimetus Senior Vice President Research & Development

Allikas ja meedia: Volvo, Auto Express. Kaanepilt: Volvo 40.1 ja 40.2 kontsept

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.