Mercedes-Benz alustab raskeveoki Urban eTruck tootmist
Elektrilised veokid hakkavad sõitma Euroopa teedel
Urban eTrucki täismass on 25 tonni ning sõiduulatus kuni 200 km
Mercedes-Benz Trucks toob sel aastal väikeseeriana turule maailma esimese täiselektrilise raskeveoki, mida tootja iseloomustab sõnadega “vaikne kui sosin”. Urban eTruck on saastevaba, selle kandevõime on 12.8 tonni, täismass 25 tonni ja see suudab ühe laadimisega läbida kuni 200 kilomeetrit.

Urban eTrucki esitleti esmakordselt 2016. aastal rahvusvahelisel veokinäitusel, esimesed sõidukid jõuavad klientideni veel 2017. aastal, et alustada testimist ja samm-sammult sõidukit ja sellega seonduvaid süsteeme edasi arendada.

urban eTruck

Esmalt jõuavad veokid klientideni Saksamaal ja seejärel mujal Euroopas, kus seda hakatakse kasutama tavaoludes ja igapäevaülesannete täitmisel. Eesmärk on sõidukit veelgi paremini kohandada ja optimeerida reaalse elu vajadustega ja klientide nõudmistega.

Mercedes-Benz Trucksi juht Stefan Buchner kõneleb: “2016. aasta septembris toimunud esmaesitlusel oli publiku reaktsioon erakordne. Hetkel on meie nimekirjas paarkümmend jäätmekäitlus-, toiduaine- ja logistikasektoris tegutsevat klienti. Alustades 2017. aastal väikeseeriaga, astume me suure sammu elektriveokite seeriatootmise poole, millega tahame alustada aastal 2020.”

Et vastata erinevatele vajadustele, pakutakse 18- ja 25tonnise täismassi ning erinevate pealisehitistega versioone. Veokid antakse klientidele 12ks kuuks üle koos spetsiaalsete laadimisjaamadega. Aasta jooksul jälgitakse veokite kasutamist ning kogutakse selle kohta kõikvõimalikku teavet.

Urban eTruck on osa Daimler Trucksi elektriveokite programmist. Ülemaailmselt antakse 2017. aastal klientide käsutusse ka 150 elektrilist kergveokit Fuso eCanter.

2014. aastal esmaesitles M-B veoki prototüüpi nime all Future Truck

Allikas ja pildid: tootja

Jaga

AVALDA ARVAMUST!