Laupäev, detsember 3
Porsche omanik tahab autoga ennekõike sõita ning vastne tegevjuht Oliver Blume teataski, et ei plaani lähitulevikus investeerida isesõitvatesse autodesse. Ettevõtte prioriteet on arendada edasi hübriidtehnoloogiaid ning tuua mõne aasta pärast turule sportlik elektriauto.

Äsja saime teada, et Porsche 911 jõuab 2018. aastal turule ka pistikhübriidina, selleks modifitseeritakse auto platvormi, et mahutada ära 2 jõuallikat ning akupakk.

Ka “Teslatapja” ehk  supersportliku elektriauto arendamisel on Porsche astunud olulisi samme ning lubanud auto tuua müügile aastaks 2020. Koos autoga peaks tarbijateni jõudma ka induktsioonlaadimise-võimalus ning palju kaasaegseid digitaallahendusi. Autonoomset sõiduviisi nende hulgas ei ole.

Porsche vastne tegevjuht Oliver Blume kinnitas äsja saksa Westfalen Blatt lehele antud intervjuus, et Porsche ei kavatsegi tillerdada muude luksusmarkide sabas ja hakata kiiruga arendama isesõitvat autot: “Võimalus, istuda isesõitva Porsche sportauto rooli on omanikule kahtlemata sama ahvatlev kui Rolexi kellaga mune keeta,” intrigeerib Oliver Blume.

Porsche omanik tahab 911 sõita

Pistikhübriidide tulevik on helge, usub Oliver Blume. Ta ütleb, et Porsche kaalub kogu mudelivalikule nn. pistikautode lisamist: “911, mis 2018. aastal pistikhübriidi versioonis turule jõuab, suudab ainult elektri jõul sõita poolsada kilomeetrit,” kinnitab Blume. Ka ütleb ta, et on võimalik, et Porsche supersärtsukas Mission E.Clear jõuab turule juba 2019. aastal, ehkki esialgse kava kohaselt peaks see juhtuma aasta hiljem, aga mingit ilukõnelist isesõitvust sellelt loota ei ole.

“iPhone käib taskus, mitte sõiduteel,” lisab ta veel ning ütleb, et Porschel pole mitte mingisugust kavatsust hakata ühegi IT-firmaga semmima üksnes sellepärast, et ülepeakaela autonoomset autot valmis treida. “Ma olen täiesti veendunud, et meil on nutiajastul olemas võimekus oma jalgadel seista ja oma peaga mõelda,” põrutab Blume.

Ta selgitab, et Porsche on osa suurest ja tugevast grupist. Partnerlus on kasuks siis, kui mingis valdkonnas napib oskusteavet. Porsche aga ei ole VW grupi liikmena ei hübriid-ega elektriautode turul uustulnuk. Samas ta tunnistab, et võib-olla on Porsche juhtkond Apple ja Google võimekust alahinnanud: “Ma olen rabatud nende ettevõtete paindlikkusest, meil on neilt palju õppida.” Ometi ütleb Blume, et ei näe praegu vajadust hakata nendega võistlema või sõidukeid koos tootma: “Kas Apple suudab ehitada praegusega võrreldava Porsche? Ei. Kas Apple ehitaks Porsche? Ei.”

Porsche omanik Mission E sisemus

Porsche Mission E elektriline sportauto saab olema kvintessents tootja tulevikunägemusest: “Me ühendame sportauto geeni kümnete aastate pikkuse uuendusmeelse lähenemisega,” räägib Oliver Blume. Mission E toob kaasa vähemalt 700 miljoni euro suuruse investeeringu Zuffenhauseni tehasesse ning loob juurde tuhat töökohta:”See näitab, kui tõsiselt me ülesandesse suhtume. Me ei mängi ega katseta, vaid oleme kindlad, et see auto on õiges ajas ja õiges kohas astutud samm.”

Autotööstuse tänased märksõnad on elektrifitseerimine, ühenduvus ja digitaliseerumine. Porschel tuleb sellega arvestada ja ajaga kaasas käia, et tulla vastu ostjate muutunud ootustele auto osas. Samas näitavad kasutajauuringud ja tagasiside omanikelt, et olenemata Porsche kasutajakogemuse muutumisega ajas, ootavad inimesed Porschelt ennekõike… Porschet:

“Juurtelt jääb Porsche ikka Porscheks, alati! Uute generatsioonide turuletoomisel peame suutma margi alustalasid mitte raputada. Tuleb leida tasakaal uute tehnoloogiate ja väljakujunenud traditsioonide vahel. Praegu olen ma veendunud, et Porsche peab jääma autoks. Selliseks, millega sa ise sõidad, saades siiski osa kõigist kaasaegsetest tehnoloogia hüvedest,” võtab Blume teema kokku.

Porsche omanik tahab sõita Mission E digipaneel

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Kord oleme seda vist juba öelnud: “Jaa, Helga, jaa!” Meie tahaksime ka, et midagi seesinases ilusas maailmas ei muutuks… vähemalt mitte enne, kui peame üheskoos vanadekodusse kolima ja hakkama korraldama eksperimentaalseid ratastoolide võidusõite…

Tahaks, et maailma jääksid alles omnivoorid ja sõidetavad autod. Autod suure algustähega  – sellised, millel on rool ja pedaalid ja mootor ka peal ja millega peab päriselt sõitma. Nii, et me võime Porsche tegevjuhi väljaütlemistele vaid aplodeerida! Mune, muuseas, keedetakse pliidi peal poti sees ilma igasuguse elektroonikata ja nutitelefonid ongi saatanast. Enamasti. Andke see päris auto siia ja sõidame!

Allikas ja meedia: Porsche newsroom. 911 pilt Ylle Rajasaar

Kuum nagu kurat: roheline tuli Teslatapjale!

1 kommentaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.