blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Volvo ja Uber allkirjastasid lepingu, mis toob teedele tuhanded isejuhtivad taksod

Volvo allkirjastas raamlepingu sõidujagamisettevõttega Uber, mille alusel plaanitakse müüa kümneid tuhandeid autonoomse juhtimisvalmidusega sõidukeid ajavahemikus 2019 – 2021.

Uberi jaoks toodetavad sõidukid põhinevad Volvo loodud täismoodullahendusel nimetusega Scalable Product Architecture (SPA). SPA on hetkel maailmas üks kõige arenenumaid sõidukite arhitektuurilisi lahendusi ning seda kasutatakse Volvo 90-seeria tippmudelite ja uue XC60 tootmisel.

See mahukas leping on osa Volvo ja sõidujagamisteenuse osutaja Uber strateegilisest partnerlusest, mis sai alguse 2016. aasta augustis. Sõlmitud raamleping märgib see uue peatüki algust autotootjate ja Silicon Valley tehnoloogiaettevõtete üksteisele lähenemises.

“Tehnoloogia on avaldanud autotööstusele murrangulist mõju ja Volvo on otsustanud olla selles murrangus aktiivne osapool,” kinnitas Volvo Cars president ja tegevjuht Håkan Samuelsson, märkides ühtlasi, et Rootsi autotootja jaoks on oluline pioneerida ühiskasutuses isejuhtivate sõidukite segmendis.

“Meie eesmärk on olla eelistatud partneriks sõidujagamisplatvormidele kogu maailmas. Tänane leping Uberiga on selle strateegilise suuna ilmekaks väljenduseks.”

Volvo ja Uberi insenerid on teinud tihedat koostööd, et luua sõidujagamisettevõttele Uber sobivaid XC90 preemiummaastureid. Need sõidukid on varustatud kogu vajaliku ohutus-, liiasus- ja peamiste autonoomse juhtimise tehnoloogiatega, mida Uber vajab oma isejuhtimistehnoloogia täienduseks.

“Oleme põnevusega laiendamas oma partnerlust Volvoga,” nentis Uberi autovaldkonna juht Jeff Miller. “See uus koostöölepe avab tee autonoomsete sõidukite masstootmisele.”

Lisaks autonoomse juhtimisvalmidusega sõidukite tootmisele Uberi jaoks hakkab Volvo sama baassõidukilahendust kasutama ka oma autonoomsete sõidukite strateegia arenduses, mille kulminatsioonina on kavas välja tuua Volvo esimene täielikult autonoomne sõiduk aastal 2021.

Allikas ja pildid: Volvo

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com