Toyota Mirai läbis ühe paagitäie vesinikuga rekordilised 1000 km

Pinterest LinkedIn Tumblr +
26. mai varahommikul kell 5.43 algas Toyota Mirai teekond Orly HYSETCO vesinikutanklast ja lõppes 1003 km pärast, olles läbinud rekordilise vahemaa vaid ühe paagitäiega.

Rekordi läbimiseks kasutati rohelist vesinikku ja keskmine kütusekulu oli 0,55 kg / 100 km, kusjuures Mirai mahutas 5,6 kg vesinikku.

1003 heitmevaba kilomeetrit läbiti avalikel teedel Pariisist lõuna pool ning Loir-et-Cheri ja Indre-et-Loire’i piirkonnas. Juhid kasutasid keskkonnasõbralikku sõidustiili, kuid mitte ühtegi erilist tehnikat, mida tavajuhid ei saaks kasutada. Vahemaad ja kütusekulu tõendasid sõltumatud ametiasutused.

Uus Mirai on Toyota teise põlvkonna kütuseelemendiga vesinik-elektrisõiduk. Võrreldes esimese põlvkonnaga on sellel täiustatud jõudlus ja kütuseelementide süsteem ning see mahutab enam vesinikku. Uusima Mirai sõiduulatus normaalsetes sõidutingimustes ulatub umbes 650 km-ni ja tankimisaeg on alla viie minuti.

Toyota Mirai ja vesinik on Toyota algatuse „Beyond Zero“ aluseks

„Beyond Zero“ rõhutab, et nullheide pole Toyota lõppeesmärk. See on vaid üks samm Toyota elektrifitseerimise teekonnal, mis tõendab võimalikkust liikuda nullheitest kaugemale. Mirai näitab selgelt heitmevaba elektrilise mobiilsuse eeliseid ning tagades samal ajal ohutuse, mugavuse, suurema sõiduulatuse ja lihtsa tankimise.

Veelgi enam, vesinik kui usaldusväärne ja külluslik ressurss energia transportimiseks ja salvestamiseks on suurepärane võimalus parema ühiskonna loomiseks.

Vesinik võib pakkuda heitmevaba mobiilsust mitte ainult maanteetranspordile, vaid ka rongidele, laevadele ja õhusõidukitele ning toota energiat tööstusele, ettevõtetele ja majapidamistele.

Rekordi saavutas neli juhti

Rekordikatse läbinud nelja juhi hulka kuulus Energy Observeri looja ja kapten Victorien Erussard. Energy Observer, mille partneriks on Toyota, on esimene Toyota kütuseelemendiga varustatud energiasõltumatu ja heitmevaba veesõiduk, mis toimib puhtale energiale üleminekul teavitusvahendi ja uurimislaborina. Sama nime kannab nüüd ka innovatsioonile keskendunud organisatsioon.

Hiljuti esitles Energy Observer Pariisis uut taastuvenergiale ja vesinikule pühendatud näidisküla. Selle sündmuse ajal valgustas Eiffeli torni esmakordselt roheline vesinik.

Eiffeli torn roheline valgus

Ülejäänud kolm juhti olid Toyota Motor Europe’i insener James Olden, Mirai tootejuht Maxime le Hir ja Toyota France’i turundusjuht Marie Gadd.

Kommentaarid

Toyota France´i tegevjuht Frank Marotte:

„Uue Miraiga oleme lahendanud võimatuna näiva eesmärgi. Ettevõttesiseselt kannustab meid mõtteviis end proovile panna ja piire nihutada ning täna tõestasime seda uuesti. Tahan tänada Toyota France’i ja Toyota Europe’i meeskondi ning Victorieni Energy Observerist, kellega meil on sama visioon ja eesmärk. Tugevate partnerlussuhete kaudu saame panustada parema ja keskkonnasõbralikuma ühiskonna saavutamisele, pidades silmas Toyota eesmärki minna nullheitest kaugemale – pange end tulevikuks valmis!“

Energy Observeri looja ja kapten Victorien Erussad:

„Mul on väga hea meel, et võtsin osa sellest katsest läbida uue Mirai rooli taga 1000 km. Toyota on alati olnud vesinikualaste uuenduste esirinnas ja meie koostöö aasta-aastalt üha tugevneb. Endise ookeanipurjetajana tunnen vajadust väljakutsed vastu võtta ning tänan südamest Frank Marotte’i ja tema meeskondi, et nad võtsid mind kaasa sellele heitmevabale seiklusele, näidates, et miski pole võimatu ja vesinikupõhine mobiilsus on juba käes!“

Faktid ja arvud
  • Ühe vesinikutankimisega läbitud vahemaa: 1003 km
  • Keskmine vesinikukulu: 0,55 kg / 100 km
  • Allesjäänud sõiduulatus (auto teabesüsteemi kohaselt): 9 km

Toyota Mirai rekord

Fotod: Toyota

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.