blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Tiskreoja elurajoon Tallinna külje all saab elektri-ja sidevõrkude ühistaristu

Tiskreoja elurajooni Tallinna külje all rajatakse kinnisvaraarendaja ja Elektrilevi koostöös kaasaegne ühistaristu: korraga valmivad ressursse säästvalt nii elektri, side, elektriautode laadimise kui ka targa tänavavalgustuse võrgud.

Uute elupiirkondade ehitamisel on erinevate eluks vajalike taristute rajamine üldjuhul ajamahukas, tehniline ja ressursirohke. Tiskreoja elurajooni lahendus pretendeerib uuenduslikkusele.

“Kuna Elektrilevil on võimekus rajada nelja erineva taristu võrku, siis leidsime, et oluliselt mõistlikum on rajada üks ühistaristu, mis kõiki võrke sisaldab,“ rääkis Elektrilevi juhatuse liige Taavo Randna.

Esimene ühistaristu projekt viiakse läbi koostöös kinnisvaraarendusettevõttega Invego, mis rajab Tallinna külje alla tulevikustandarditele vastavat rohkem kui 400 koduga Tiskreoja elurajooni.

Invego juhi Kristjan-Thor Vähi sõnul lihtsustab ja kiirendab ühistaristu rajamine otseselt arendamise protsessi.

“Tiskreoja on tuleviku elurajoon, kus tänu kõige kaasaegsematele lahendustele suudame ka kõrge kvaliteedi juures teha kodude hinnad ostjasõbralikeks ja kodude valmimistähtajad lühemaks,” selgitas Vähi.

Elektri- ja kiire internetivõrgu koos ehitamist on Elektrilevi praktikseerinud juba rohkem kui aasta. Hetkel käib Elektrilevi operaatorineutraalse kiire interneti võrgu ehitamine elektritaristule paljudes maakondades üle Eesti.

„Kaasaegne sidevõrk on tänapäeval muutunud eluks vajalikuks teenuseks, mis uute elurajoonide ehituses on enesestmõistetav osa“ ütles Taavo Randna.

„Rajame Tiskreojale ka targa juhtimissüsteemiga tänavavalgustuse, kus võrgu juhtimine käib individuaalse valgusti põhiselt ning automaatselt vastavalt loomuliku välisvalguse tasemele,“ lisas Randna. „See muudab tänavavalgustuse haldamise soodsamaks ja energiasäästlikuks“.

Mujal maailmas populaarsust koguv lahendus, kus elektriautode laadimispunktid on kinnitatud tänavavalgusti postide külge, leiab esmakordselt kasutust ka uues elurajoonis.

Elektrilevi plaan on Tiskreoja kinnistutele rajada ligikaudu 40 teenusepõhist laadimispunkti. Teisisõnu hakkab iga kümne parkimiskoha jaoks olema üks koht elektriautode laadimiseks.

Tiskreoja elanikele on korraga tagatud stabiilne elektriühendus, kiire teenusepakkujast sõltumatu internetivõrk, nutikas ja säästlik tänavavalgustus õuealadel ning elektriautode laadimisvõimalus kohe oma kodu juures.

Allikas: Elektrilevi. Pilt: Invego

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com