Elektriautode tootja Tesla patenteerib uudset lasertehnoloogiat autoklaaside ja -kaamerate puhastamiseks. Tulevikus pole vaja muretseda, kas kojamehed on töökorras ning juhiabide “silmad” puhtad: laserimpulsiga uhutakse kogu jama silmapilguga minema.

unustage kojamehed

Laserimpulsstehnoloogia oleks suureks abiks auto juhiabisüsteemide kaamerate ja esiklaasi puhtana hoidmisel ning süsteemide usaldusväärse töö tagamisel.

Millal see tehnoloogia autodele jõuab, pole veel teada, ent nagu senine praktika näitab, on tõenäosus, et Tesla saab oma patenditaotlusele heakskiidu, suur.

Patenditaotluse juurde on lisatud ka illustratsioon, millel on kujutatud Tesla Model S kapotil, esiosas ja B-piilaril paiknevaid lasereid, mis puhastavad kaameraid.

Loe täpsemalt, mis on laser ehk kõssa. Laseri impulssidel põhinevaid tehnoloogilisi lahendusi kasutatakse eri valdkondades, kontoritehnikast sõjanduseni. Auto klaasipuhastajate asendamise ideele ei ole teadaolevalt seni ükski tootja veel tulnud.

Tesla lubab tagada uudse tehnoloogia puhul sõitjate turvalisuse teiselpool klaasi ning garanteerida laserkiirte püsimise klaasil, seda läbistamata. Patenditaotluses lisatakse, et sama tehnoloogiat saab edukalt kasutada ka päikesepaneelide puhtana hoidmiseks.

Allikas: Car and Driver, Tesla

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

Lena on autonduses kogenud tegija. Ta ise ütleb, et tema nõrkuseks on kiired ja vihased sõidukid. Acceleristas on Lena üks meie kibedamatest testisõitjatest ning ühtlasi tugev turundusstrateeg.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.