Soomlased on leiutanud lihtsa ja täpse alkomeetri, mis mahub rahakotti või mobiiltelefoni kaante vahele. Promilless analüüsib inimese sülge ning määrab kahe minutiga alkoholisisalduse veres.

Nutikas, rasedustesti või lõhnariba meenutav Promilless alkomeeter on valminud Oulu idufirma Goodwiller ja tehnoloogia uurimiskeskuse VVT koostöös. Test põhineb prinditud biokeemilistel aineosakestel.

Uudne tehnoloogia võimaldab vere alkoholisisaldust määrata väga täpselt, sülg annab positiivse vastuse juba siis, kui veres on vaid 0,2 promilli alkoholi. Kuna Promilless on väga tundlik, on soovitav 15 minutit enne testimist mitte süüa, juua ega suitsetada. Ka ei peaks närima nätsu.

Promilless on pakitud õhukindlasse fooliumpakendisse, mis tuleb avada, võtta testriba välja, suruda see vastu keelt, hoida mõni sekund, ja oodata kaks minutit vastust: kui ergab roheline joon, on vere alkoholisisaldus alla 0,2 promilli, kui tumedaks läheb ka kollane ala, rooli istuda ei tohi.

Uudse alkotesti võib tootja kodulehelt tellida igaüks. Selle kasutamine on lihtne ja vastus üheselt mõistetav. Tootja annab uudsele alkomeetrile 94% täpsuse garantii ning võrreldes tavalise alkomeetriga on see odavam: netist ostes maksab kahene pakk alla 7 euro.

Politsei jaoks on Promilless kahtlemata hea abivahend, sest võimaldab vere alkosisaldust täpsemalt määrata, paraku ei ole “Kõik puhuvad!” reidi ajal kellelgi aega iga juhi taga kahte minutit oodata. Nii et esialgu jääb see vidin rohkem eralõbuks.

Soomlased on juba ka hoiatanud, et alkomeeter ei ole mingil juhul see vahend, mille kasutamine (ja negatiivne vastus) kuidagi alkoholi tarbimist õigustaks. Peale veres leiduva alkoholi on terve rida tipsutamisega kaasnevaid riske, mis roolisolijat mõjutavad: väsimus, tähelepanu hajumine ning meeleolu kõikumine, on vaid väike loetelu alkoholi negatiivsest mõjust.

Promilless on aga hea abividin olukorras, kui sa kahtled enda või kaaslase “korrasolekus”. Ning loomulikult on parem mõõdetult kaine kui mittemõõdetud “natuke joonud” juht. Uudse alkomeetri eeliseks on tema sarnasus moodsate geenitestidega, kasutamise erakordne lihtsus ning suur täpsus.

Allikas ja meedia: Promilless

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.