Rivian suudab e-auto akupakki mahutada senisest 25% rohkem energiat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ameerika elektriautotootja Rivian on valmis saanud tehnoloogia, mis võimaldab elektriauto akupakki mahutada senisest kuni 25% rohkem energiat. Riviani elektripikap R1T suudab ühe laadimisega läbida 650 kilomeetrit.

2018. aastal oma esimest täiselektrilist pikapit R1T esitlenud idufirma Riviani insenerid on välja töötanud uued ja senisest oluliselt suurema energiatihedusega akumoodulid. Tänu uudsetele moodulitele saab võimalikuks e-auto akupakki kuni 25% rohkema energia mahutamine.

Võimsa 180 kWk akupakiga uute Rivianide sõiduulatus saab olema kuni 650 km, selgus Riviani akuvaldkonna asepresidendi Richard Farquhari intervjuust väljaandele Charged. See pole tänapäeval küll eufooriline saavutus ent kui mõelda, et tegu on suure veovõimega pikapiga, on tegu märkimisväärse edenemisega.

Uue tehnoloogia võtmerollis on akumoodulite uus struktuur ja jahutustehnoloogia. Innovaatilise akumooduli energiasisaldus on 15 kWh.

Võrdluseks: tavaline akupakk sisaldab 9 moodulit, premium-variandis aga 12, mis teeb akupaketi mahtuvuseks 180 kWh. Nii on tuleviku Riviani sõiduulatuseks enam kui 645 km.

Moodulite jahutamisel on samuti kasutusel innovatiivseid lahendusi, mis võimaldavad akupakil “pead paremini külmana hoida” – ja seeläbi saab akumooduleid üksteisele lähemale paigutada. Mis omakorda tähendab, et aku on õhem ja võtab vähem ruumi.

Lähde: Charged

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.