Maiuspala Hannoveri tarbesõidukite messilt: Renault EZ-PRO robotkaubik

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Meie tähelepanu on sel nädalal koondunud Hannoveri tarbesõidukite messile IAA 2018. Saksamaal on esindatud kõik suuremad autotootjad. Renault Grupp on ehitanud oma ekspositsiooni üles elektrile ja robotitele: EZ-PRO robotkaubik on kahtlemata üks messirosinatest.

Renault Grupp tutvustab Hannoveri autonäitusel Renault EZ-PRO robotsõidukit. EZ-PRO on 100% elektriline ja autonoomne ning ulmelise väljanägemisega kaubik, mida saab kokku panna ka pikemaks moodulrongiks.

Kontseptsioon on loodud pakivedudeks linnas ja muudeks tegevusteks. EZ-PRO koosneb kahest moodulist: juhtmoodul on mõeldud operaatorile, kes kontrollib kaupade ja teenuste tarneid. Kolonnimoodulid on kohandatavad ja suudavad sõita kolonnis juhtmooduli järel või iseseisvalt sihtpunkti.

Aastaks 2030 elab enam kui 70% maailma rahvastikust linnades. Koos netikaubanduse jätkuva arenguga kasvab ka kaubatellimuste maht.

Suurem nõudlus tähendab teedel suurenenud liiklusmahtu. EZ-PRO on loodud tarneahela viimaste kilomeetrite jaoks kohalikust kaubakeskusest kliendini.

MOODULRONG ON MUGAV

EZ-PRO kontseptmudeli juhtmoodul võib teha kaubatarneid või juhtida mitut robotmoodulit ja hallata nende tehtavaid vedusid.

See koosneb kahest osast: kabiin operaatorile ja ruum veetava kauba tarbeks. EZ-PRO juhtmoodulis istuva operaatori töö on jälgida, et kaup jõuaks õigeks ajaks õigesse kohta.

Ergonoomilise kujundusega kabiinis on moodulitest kokpit, mida saab külgmises asendis kasutada mobiilse töölauana, otsevaates aga autonoomse sõidu jälgimiseks ja kontrolliks.

Kabiini ja kaubaruumi eraldab toonitud klaaspind, mis ümbritseb ka kontrolli- ja juhtimiskeskust, vähendades pimenurki ja tagades nähtavuse kõikjal sõiduki ümbruses.

Operaator pole sõidukis pelgalt kaasreisija, vaid saab juhthoova abil masinat juhtida, kui autonoomse sõidu režiim on välja lülitatud. Nelikroolimine võimaldab manööverdada ka kõige kitsamatel tänavatel.

Juhita robotmoodulites on erinevate funktsioonidega konteinerid. Kullerid saavad seal hoiustada pisipakke või kasutada suurte kaubamahutitena.

UUDNE AUTOLAVKA

Lisaks ei takista miski neid kasutamast toiduautona või mobiilse kauplusena. Küljeuksed avanevad ülespoole, mis võimaldab ligipääsu sõidukisse. Automaatselt väljaliuglev astmelaud pakub hõlpsat juurdepääsu.

Kui operaator ei soovi kolonnis liikuda, on moodulid võimelised liikuma ka autonoomselt. Juhised sisestatud, liiguvad need iseseisvalt sihtpunkti. Sõidukid suudavad ka tagurdada ning märgutuled ees ja taga annavad teada, mis suunas moodul liigub.

EZ-PRO kujustamisel on silmas peetud selle sobitumist linnakeskkonda. Alumiiniumist kerekonstruktsioon sarnaneb EZ-GO kontseptmudelile.

Kere- ja rattadetailide satiinviimistlus ning avatavate paneelide läikiv pind on omavahel tasakaalus. Platvormi tumehall värv koos alumiindetailidega muudab moodulite välimuse ümbritseva keskkonnaga kokkusobituvaks.

Ja ka üks fun fact: ulmelavka video ja selle sõsarmudeli EZ-GO tutvustusklipp filmiti tänavu suvel Tallinnas.

Vaata lisa siit

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.