Neljapäev, 25. aprill 2024
EM Empresa de Electricidade da Madeira SA, mis toodab, transpordib, turustab ja müüb elektrit Portugali saartel Madeiral ja Porto Santos ning Euroopa elektrisõidukite turu liider Groupe Renault ja E, teatasid Porto Santo saarel aruka elektrilise ökosüsteemi rajamise plaanist.

Jätkusuutlik Porto Santo – Smart Fossil Free Island – ehk Madeira autonoomse piirkonna valitsuse programm Porto Santol hõlbustab energia tootmise muutumist. Programmi energia ja elektri liikuvuse eest vastutav energiatootja EEM valis elektriliste liikuvuse lahenduste partneriks Groupe Renault.

Eesmärk on muuta saare energiavarustus sõltumatuks ja nutikaks, stimuleerida taastuvenergia tootmist ja selle nutikat salvestamist elektriautode ja sekundaarenergia akudesse. 18 kuu pikkuse projekti panid aasta alguses käima Groupe Renault, EEM ja nende partnerid.

“Meil on hea meel koos EEMi ja Madeira piirkondliku omavalitsusega ühineda aruka elektriökosüsteemidega, mis näitab, kui suures ulatuses muudab elektrirevolutsioon meie igapäevaelu ja seda rohkem kui vaid transporti,” ütles elektrisõidukite ja uue äriprogrammi direktor Eric Feunteun.

Partnerluse eesmärk on luua mudel, mida saab kasutada teistel saartel, ökoinnovatsiooni aladel ja linnades, püüdes samal ajal laialdasemalt kasutusele võtta elektri liikuvuse lahendusi, mis on kõigile taskukohased.

Projekt näitab era- ja avaliku sektori koostöö eri tahke, et aidata luua jätkusuutlikke liikuvuse lahendusi kõigile. Renault strateegia on saada elektrisõidukite ökosüsteemide turu liidriks ja arukate liikluslahenduste tarnijaks tuleviku linnadesse ja kogukondadesse.

KOLME SAMMUGA EESMÄRGINI

Projektil on kolm etappi. Esiteks annab Renault Porto Santo 20 vabatahtlikule iga päev kasutamiseks 14 ZOE-d ja kuus Kangoo Z.E-d. Sõidukeid saab laadida EEM ja Renault ehitatud 40 arukast laadimispunktist.

Teine samm: 2018. aasta lõpuks suhtlevad sõidukid võrguga, pakkudes tipptundidel sinna elektrit. Autoakudest saavad statsionaarse võrgu energiasalvestid.

Kolmandaks: taaskasutatakse Renault sõidukite vanu akusid, et säilitada Porto Santo päikese- ja tuuleparkide poolt toodetud elekter, mida taas anda võrku nõudluse tipus, kui taastuvatest ressurssidest ei piisa.

Mõned akud on pärit Madeira saarelt. Esimest korda demonstreerib Groupe Renault alternatiivsete patareide taaskasutamist kohalikus ökosüsteemis.

Euroopas pioneer ja liider elektrimootorite valdkonnas – Groupe Renault – laiendab oma rolli sõidukitootjana, et koos partneritega olla tegija arukate elektri- ja energiaökosüsteemide vallas.

Porto Santo projektis on Groupe Renault seljad kokku pannud energeetikasektori ettevõtetega nagu Bouygues Energies et Services, The Mobility House ja ABB.

ARUKAS ÖKOSÜSTEEM

Nutikas laadimine reguleerib võrgu kaudu elektrienergia kättesaadavusest ja tarbijate vajadusest sõltuvat aku laadimismäära.

Akusid laetakse, kui pakkumine ületab nõudlust, eriti taastuvenergia tootmise tippude ajal. Laadimine lõpeb, kui elektrienergia nõudlus ületab võrgu pakkumist, optimeerides nii kohaliku taastuvenergia pakkumist.

Tipptunnil varustavad sõidukite akud võrku elektriga. Nutikas laadimine teeb sõidukite akudest hea vahendi energia ajutiseks ladustamiseks.

Kui akud ei ole sobilikud enam autode jõuallikaks, suudavad need siiski säilitada märkimisväärse koguse energiat. Renault suudab seda energiat rakendada vähem nõudlikes keskkondades, eelkõige paikselt.

Andes akudele teise elu, on Renault võimeline katma kogu energiavarustuse spektrit kodudest kuni büroohooneteni, tehaste, koolide ja korteriteni ja isegi elektrisõidukite laadimisjaamadeni.

Allikas: Porto Santo, Renault

KOMMENTEERI SIIN