Elektroonikafirma Bosch, mis on üks värkvõrgu ja isejuhtivate tehnoloogiate pioneere, on tulnud välja Perfectly Keyless nutirakendusega, mis avab ja sulgeb auto uksi tavapärase võtmeta. Digitaalsest võtmest loodetakse kasu erinevate autojagamisteenuste levikul.

Paljudele meist on tuttav olukord, kus hetk enne kodunt väljumist selgub, et autovõtmed on kadunud. Boschi nutirakendus teeb võtmete leidmise vähetähtsaks: piisab, kui tead, kus on nuhvel ning et sel on piisavalt vunki äppide jooksutamiseks.

KAKS MEETRIT ILUSA ELUNI

Perfectly Keyless rakendus paneb telefoni ja auto omavahel suhtlema: sõidukis olevad andurid suudavad tuvastada, kui kaugel asub nuhvel, milles on kodeeritud digivõti. Kui vahemaa on alla kahe meetri, avab auto uksed automaatselt.

Kohe kui uksed on avatud, liiguvad iste, rool ja tahavaatepeegel asendisse, mille võtmeomanik on auto mällu salvestanud. Niipea kui “võtmetelefon” on autos oma kohale asetatud, saab mootori start-stopp nupust käivitada.

Kui autojuht lülitab mootori välja ning tõuseb istmest ja lahkub, lukustab rakendus auto uksed automaatselt niipea kui digivõti on kaugemal kui kaks meetrit. Nutiseadmesse saabub sellekohane teade.

Rakenduse kasutamine on lihtne: äpp tuleb laadida nutiseadmesse, siis liita sellega soovitud sõiduk. Kui auto on liidetud, loob rakendus kasutajale ainulaadse turvalise digivõtme koodi.

AUTOJAGAMINE AU SISSE

Boschi Perfectly Keyless rakendus teeb võimalikuks oma auto jagamise teise kasutajatega. Äpp võimaldab eelseadistada igale kasutajale oma profiili: nutiseadmete arv, millesse saab digivõtme paigaldada, ei ole piiratud. Auto omanik saab digivõtme aktiveerida ja deaktiveerida mugavalt oma nutiseadmest.

Rakendus võimaldab jagada autot nii peresiseselt kui ka näiteks töökaaslastega või sõpradega. Igale kasutajale luuakse oma unikaalne pääsukood, mis saadetakse pilveteenuse kaudu kasutaja nutiseadmesse. Bosch kinnitab, et kood on turvaline ja seda ei ole võimalik lahti muukida.

FIRMADE AUTOPARK DIGIVÕTME ALLA

Üks suure potentsiaaliga kasutusvaldkond Perfectly Keyless rakendusele on ettevõtete autopargid: näiteks meie Alma või Tere või Kalev saavad kõik oma sõidukid liita digivõtme teenusega ning need töötajatele välja jagada. Digivõti võimaldab kasutajale seada ka piiranguid: näiteks kellaajaliselt, piirkondlikult, nädalapäevade kaupa vms.

KOOSTÖÖ AUTOTOOTJATEGA

Boschi rakendus ei hakka tööle niisama, eelduseks on, et autotootjad varustavad oma sõidukid vajalike anduritega. Paigaldatav süsteem koosneb kauguse tuvastamise – ja liikumisanduritest. Lisaks on vaja paigaldada tarkvara auto juhtpaneeli. Süsteem suudab tuvastada autojuhi liikumissuuna, autole lähenemise või kaugenemise ning valida automälust konkreetse digivõtmega seotud eelseadistused.

Kui nutiseade, mis sisaldab rakendust, peaks kaduma või varastatama, saab digivõtme netiüleselt kahe näpuliigutusega eemaldada. Boschi insenerid on veendunud, et kasutajamugavus lisab turvalisust.

Allikas: Bosch. Pilt: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.