Neste alustab Soomes elektrisõidukite laadimisprogrammi katsetamist

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Neste teatas, et kavandab oma esimest elektrisõidukite laadimisprogrammi, mis suunatud logistikaettevõtetele. Juunis 2021 alustas selle programmi piloottestimist Soome juhtiv kolimis- ja logistikaettevõte Niemi Services.

“Teha ettevõtetele oma territooriumil elektrilaadimisteenused kättesaadavaks on meie poolt esimene samm maanteetranspordi elektrifitseerimise toetuseks. Lisaks oleme praegu uurimas võimalusi, et pakkuda äriklientidele teenuseid ka mujal, näiteks avaliku laadimisvõrgu kaudu,” ütles Neste kontserni müügi-, turundus- ja teenindusjuht Tuomas Kulola.

“Laadimisvõrk raskeveokitele, mida ettevõtted kasutavad, saab olema erinev eratarbijatele mõeldud laadimisjaamadest. Näiteks parkimiskohad peavad olema suuremad, laadijad võimsamad ja laadijaid peab olema rohkem,” lisas Kulola.

Neste elektrisõidukite laadimisprogrammi testitakse Niemi Services asukohas Konala piirkonnas Helsingis. Niemi autopargis on hetkel 163 sõidukit, millest 120 tarbib taastuvat diislikütust, 35 biogaasi ja 8 elektrit. Pilootprojekt toob ettevõtte garaaži 22 kW vahelduvvoolu ja 180 kW alalisvoolu kiirlaadijad, millest saab igapäevaselt elektrikaubikuid laadida.

Laadimist teostatakse Neste mobiilirakenduse või RFID-märgendite vahendusel. Heitkoguste vähenemist on võimalik jälgida Neste heitkoguste aruandlusteenuses. Neste elektrisõidukite laadimisteenus sisaldab laadijaid ja sellega seotud teenuseid, mistõttu pole kliendil vaja laadijatesse investeerida. Elektriinfrastruktuuri ja laadijate osas on pilootprogrammis Neste partneriks Plugit Finland Oy.

„Praegune elektrilaadimisvõrgustiku paiknemine on ebaühtlane ja ebausaldusväärne – see piirab elektrisõidukite kasutamist. Laiaulatuslikumat elektrilaadimisvõrgustikku vajavad just transporditeenuste osutamisele spetsialiseerunud ettevõtted, sest nende garaažidesse jõuab järjest rohkem erinevate jõuallikatega masinaid,” selgitas Niemi Services suurettevõtete direktor Juha Niemi.

“Selle arendus- ja pilootprojekti osas on meil hea meel teha koostööd Nestega ning ootame huviga, millised on meie autojuhtide kogemused teenuse kasutamisel. Lisaks elektrisõidukitele üleminekule on ka taastuvtoorainest diislikütuse kasutamisel oluline roll Niemi kliimaeesmärkide täitmisel ja süsinikuneutraalsuse vähendamisel,“ lisas Niemi.

Üha rohkem tekib transpordi- ja logistikaettevõtteid, kus kasutatakse paralleelselt nii diisel-, elektri- kui ka gaasisõidukeid. Elektrisõidukid on järjest konkurentsivõimelisemad, sest nende olelusringi kulud muutuvad väiksemaks ja õigusaktid muutuvad elektrisõidukeid eelistavaks – see kõik soodustab elektrisõidukite arvu kasvu.

Neste eesmärk on käivitada Soomes elektrisõidukite kommertslaadimisteenus 2021. aasta lõpuks.

Foto: Neste

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.