Teisipäev, 27. veebruar 2024
Mercedes-Benz plaanib aastaks 2022 tuua turule 6 uut täiselektrilist EQ mudelit, alustades EQS-i avalikustamisega 2021. esimeses kvartalis. Juba õrritatakse EQS disaini, “peotrikke” ja uuenduslikke lahendusi, mille hulka kuulub ka eriti võimekas salongiõhufilter.

Mercedes väidab, et nende lisavarustusena müüdav HEPA-filter on esimene automaailmas, mis saanud DIN ja EN 1822 sertifikaadi.

Lisaks on ka öeldud, et EQS saab seni arenenuima meelelahutus- ja infosüsteemi, mida MB kunagi pakkunud. “Ultra-tehniline tarkvara” olevat tänu kasutatavale tehisintellektile revolutsiooniline.

Seni on EQS välimuse osas õrritatud vaid mõnda pilti, kus näha kerekuju ja kamuflaažiga varjatud prototüüp.

Mercedes-Benz EQS

EQS on esimene auto, mis ehitatakse vaid elektrisõidukitele mõeldud jagatud EVA platvormile, mida hakkavad kasutama vähemalt neli Mercedes-Benzi elektriautot.

EQS peaks müügile jõudma 2021 lõpus, sellele järgneb väiksem EQE sedaan.

Fotod: Mercedes-Benz

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN