Teisipäev, 5. detsember 2023
Saksa inseneride liidu ohutuskonverentsil taastutvustasid Mercedes-Benz’i arendusinsenerid Dr Julien Richert ja Ralf Bogenrieder Mercedese turvasüsteemi PRE-SAFE® impulse side. Ühena uutest mudelitest saab moodsa süsteemi peale uus Mercedes-Benz E-klass

Aastaks 2020 kaks korda vähem liiklussurmasid kui 2010. aastal – selline oli 2011. aastal Saksa inseneride liidu (VDI) sõiduki- ja liiklustehnoloogia ettevõtte (FVT) seatud eesmärk. Poolaja vahefiniši tulemused, mida FVT esimees Prof. Dr‑Ing. Rodolfo Schöneburg esitles, näitavad, et pikk tee on veel minna.

Liiklussurmade arv Saksamaal on viimastel aastatel seisnud suhteliselt paigal – 2010. aastal 3 648 inimest ja 2014. aastal 3 377 inimest. “Numbrid näitavad, et ohvrite hulgas langeb autossõitjate osakaal, kuid tõuseb vähemkaitstud liiklejate – jalakäijate, jalgratturite ja mootorratturite osakaal,” ütles Schöneburg.

Lisaks vähemkaitstud liiklejate ohutuse suurendamisele ei saa siiski ära unustada autossõitjaid, kelle puhul tuleb esile uuemate autode oluliselt parem reisijate kaitse. Kui 16 miljonit aastatel 1990-2004 toodetud sõidukit välja vahetada uuemate vastu, võiks ellu jääda kuni 36 protsenti vanemates autodes surmavalt viga saanud reisijat.

Michael Fehring, kontseptsioonide, laste ohutuse ja väikesel kiirusel toimuvate õnnetuste osakonna juht Daimler AG-s, kommenteeris: “Selle põhjuseks on uuemate sõidukite võime paljusid õnnetusi vältida. Ning väga paljud õnnetused, mis vanemas autos on fataalse lõpuga, oleksid uuema autoga üleelatavad.”

Mercedes-Benzi arendusinsenerid Dr Julien Richert ja Ralf Bogenrieder tutvustasid konverentsil spetsialistiettekandes Mercedese “PRE-SAFE® Impulse Side” turvasüsteemi. Suvel avalikkuse ette toodud süsteem teab juba enne reaalse kokkupõrke juhtumist, mis toimuma hakkab, ning liigutab reisijad kokkupõrketsoonist võimalikult kaugele.

safe side

Vastupidiselt laupkokkupõrkele on külgkokkupõrke puhul reisija ja reaalse kokkupõrke vahel väga väike puhvertsoon. Selle tsooni suurendamiseks puhutakse kokkupuute eel seljatoe külgtoes asuvad õhkpadjad sekundi murdosa jooksul täis ning reisija liigutatakse vahetult enne õnnetust uksest eemale ja sõiduki keskme poole.

Samal ajal antakse tõuge kergelt reisijale edasi, vähendades neile külgkokkupõrke puhul mõjuvaid jõude. See võib märgatavalt vähendada rinnakorvile avaldatavat jõudu ja oluliselt vähendada vigastuste riske. PRE-SAFE® Impulse Side debüüt toimub kevadel 2016 Mercedese uues E- klassis.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Taas üks huvipakkuv lahendus välja mõeldud, mis sõitjate ja liiklejate turvalisust tagada aitab. Tekib muidugi küsimus, et kui me turvastandardeid üha tõstame ja uusi tehnoloogiaid arendame, siis mis juhtub juhi vastutusvõimega?

Kui on teadmine, et auto on turvaline ja “mõtleb” meie eest ohuolukordades, kas siis ei teki tahtmist, pisut piire laiendada? Kes oskab vastata? Tõenäoliselt mees või naine, kel sõiduvahendiks Mercedes-Benz, sest temal on olemas oma kogemus. Hoiame pilku peal.

Allikas: Automotive World, fotod: Mercedes

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.