Lexus avalikustas täna uue DIRECT4-nimelise tehnoloogia, mis võimaldab kontrollida eraldi kõigi nelja ratta pöördemomenti ja pidurdamist. Selle tulemusena saavad järgmise põlvkonna hübriid- ja täiselektrilised Lexuse sõidukid jõulisema ja sujuvama kiirenduse ning pakuvad juhile oma sõiduki üle veelgi kindlamat kontrolli.

Eelmisel aastal esitles Lexus Tokyo autonäitusel ülemaailmse elektrifitseerimise strateegia raames tulevikulist ideeautot LF-30. Samal aastal tutvustati ka “Lexus Electrified” kontseptsiooni, mis toob lähitulevikus kaasa arenguhüppe nii sõidukite jõudluses, juhitavuses kui ka üleüldises sõidumugavuses.

Äsja avalikustatud DIRECT4 on “Lexus Electrified” kontseptsiooni üks tuleviku põhitehnoloogiaid, mille elektriline juhtimissüsteem on loodud järgmise põlvkonna hübriid- ja täiselektriliste sõidukite jaoks.

DIRECT4 tehnoloogia kontrollib nii eesmiselt kui tagumiselt elektriajamilt iga rattani jõudvat pöördemomenti ja pidurdusjõudu ning reguleerib sõiduki esi- ja tagaveo jaotuse tasakaalu vastavalt juhi sõiduvajadustele.

Süsteem kasutab eesmist ja tagumist e-telge, millel mõlemal on suure pöördemomendiga elektriajam koos käigukastiga, mis aitavad tagada veojõu optimaalse jaotuse. Kuna ajam on ratastega otse ühe veovõlli kaudu ühendatud, töötab DIRECT4 tehnoloogia viivituseta.

DIRECT4 tehnoloogia võimaldab juhil sõidukit täielikult tunnetada ning pakub seeläbi optimaalselt tasakaalus põnevat, ent stabiilset sõiduelamust.

Uut tehnoloogiat tutvustab lähemalt lühifilm, mis sisaldab nii intervjuud „Lexus Electrified“ peainseneri Takashi Watanabega kui ka praktilist demonstratsiooni DIRECT4 omadustest prototüüp-sõidukitega.

Lisaks annab film lühikese ülevaate Lexuse nägemusest tulevikudisaini kohta, avalikustades jooniseid ja illustratsioone uuest ideeautost, mida esitletakse 2021. aasta esimeses kvartalis.

Meedia: Lexus

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.