Hiina tehnoloogiaettevõte LeEco tutvustas täna Pekingis oma uudistoodet – täiselektrilist kontseptsõidukit LeSee. Auto ametlik esmaesitlus toimub 24. aprillil Bejingi autonäitusel.

Tegemist on sõidukiga, mille kohta elektrisõidukite turu asjatundjad on juba öelnud “Vaata ette, Tesla” –  juhul, kui hiinlased jõuliselt arendamist jätkavad, peaks Elon Musk muutuma murelikuks.

LeEco on teadupärast strateegilises partnerluses elektriautodele spetsialiseerunud idufirmaga Faraday Future, kes esmaesitles oma ideeautot tänavusel tehnoloogiamessil CES. LeSee on aga loodud ainult LeEco jõududega ning tegemist on osaga ettevõtte “jagatud mobiilsusalasest tuleviku ökosüsteemist”.

Arendusperioodil nimetust “LeSupercar” kandnud ideeauto on vaid üks LeEco mitmetest elektrisõidukiprojektidest – lisaks koostööle Faraday Future`ga ollakse partnerluses ka Aston Martiniga ning seni peamiselt elektrisõidukite akude arendamisele pühendunud põneva taustaga ettevõttega Alieva.

Esialgu on teave uue ideeauto osas napisõnaline, kuid LeEco kinnitusel on tegemist “maailma esimese autonoomselt edasiareneva sõidukiga” ning “maailma esimese ökosüsteemi mobiilsuslahendusega”.

[huge_it_gallery id=”131″]

LeEco andmetel on sõiduki teoreetiline tippkiirus 209 km/h (ehk 130 miili tunnis) ja auto esiosa kujutab endast nutiekraani, millele saab sõidu ajal kuvada erinevaid sõiduandmeid. Tootja vihjab ka auto sobivusest sõidujagamisteenuseks ning eelmainitud ekraanil saab kuvada ka infot sõiduki jagamiseks saadavaloleku kohta.

LeEco visiooni kohaselt saab ka LeSee edaspidi olema varustatud autonoomse sõidu lahendustega. Tootja kinnitusel pakub sõiduk “iga autosviibija jaoks isoleeritud ala”, mis võimaldab igaühel segamatult endale meelepärast muusikat või muud meelelahutust nautida.

“Tegemist on meie ühise suure unistusega. Me ei loo pelgalt nutikat elektriautot, vaid meie sooviks on luua uusi liikumisvõimalusi tuleviku tarbeks”

[dropcap]ACCELERISTA KOMM  [/dropcap]Oot, võtame nüüd algusest peale. BMW i8 tiimist lahkuvad võtmeisikud hiina startupi. Hiina startup tuleb välja elektriautoga, milles nähakse Teslale konkurenti. Apple’i läbirääkimised elektriauto loomiseks koos Daimleri ja BMW-ga jooksevad liiva… kas neil asjadel on omavahel seost?

Tõenäoliselt nii palju, et kui LeEco insenerid suudavad oma LeSee ideeautole elu sisse puhuda, ei ole Teslal hiina turule asja. Pole muidugi teada, et ta sinna kunagi üldse siseneda oleks tahtnud. Samas, kui LeSee osutub edukaks, võib juhtuda, et LeEco omadel tekib mõte, vaadata Hiinast kaugemale. Aga sinnani läheb veel palju aega, sest Hiina – see on hiiglasuur… Iseasi, kas nad seal elektriautodest üldse vaimustuvad? Eks me saame näha.

Allikas ja meedia: LeEco. Esimesena kajastas uudist Electrec

Hiina startup lõi BMW elektriauto valdkonna juhid üle

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.