Lendav rong “Link & Fly” on esialgu esitletud küll idee tasandil ent prantsuse insenerid on veendunud, et tulevikus on maismaa- ja lennutranspordi ühendamine võimalik ja vajalik.

Prantsusmaa ettevõte Akka Technologies esitles Pariisis tõeliselt futuristlikku kontseptsõidukit – tegemist on lennukiga, mis pärast maandumist ja tiibade eemaldamist muutub rongiks, mis viib reisijad otse rongijaama.

Sõidukit saab rakendada ka vastupidi – reisijad tulevad rongiga lennujaama, seal kinnitatakse rongile tiivad külge ja lendu see lähebki. Turvakontrolli saab aga teha juba rongisõidu ajal, näiteks reisijate silmi skaneerides.

Akka Technologies esitles oma kontseptsõidukit nimetusega ”Link & Fly” juba ka lennukitootjale Boeingile ja mitmetele lennufirmadele. Konsepti eesmärgiks on muuta lennureisid kiiremaks ja reisijate liikumine hõlpsamaks.

”Pärast elektrilisi ja autonoomseid sõidukeid ongi järgmine suur murrang toimumas just lennukite alal, kinnitas Akka Technologies tegevjuht Maurice Ricci uudisteagentuurile Bloomberg.

Link & Fly lendav rong mahutab 162 reisijat ehk enam-vähem samapalju kui Airbus A320 lennukid. Uudse lennumasina istmed on eemaldatavad, nii saab seda kohandada vajadusel ka kaubaveoks.

Lennumasina tiivaulatus on 49 meetrit, pikkus 34 m ja kõrgus 8 m ning see suudab lennata 0,78-kordsel helikiirusel.

Nagu kontseptsõidukitega ikka, pole kindel, et see lennumasin reaalsuseks saab. Kuid tootja Akka Technologies loodab, et lennukitootjad võtavad selle vähemalt osaliselt kasutusele.

Inseneride lootusel, et nende hullumeelsest ideest midagi realiseerub, on alust: rongid juba käivad ja ka lainerite hulk pilvedel kasvab iga aastaga.

Allikas: Akka Technologies. Tõlkis: Lena Murd

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.