Pühapäev, 2. aprill 2023
Rootsi superautode tootja Koenigsegg on hädas, sest ei jõua soovijatele nii ruttu autosid kätte anda kui need tahaksid. Meeskonda otsitakse uusi inimesi, kes suudavad pea ja käed koos tööle panna. Eesti noored insenerid on Koenigseggis juba tegusid teinud, nende hea maine võiks uutele kandidaatidele Maarjamaalt anda väikese eelise.

Koenigsegg on teinud videoüleskutse, milles annab teada, et kandideerima on teretulnud kõik, kel on vähegi kokkupuudet inseneeriaga: pole vahet, kas oled andekas elektromehaanik, sadulsepp või mehhatroonik – kui su soontes voolab bensiin ja sul on kuldsed käed, siis oled oodatud kandideerima. Vaja on vähemalt 40 uut autoehitajat.

Koenigsegg on viimastel aastatel julgelt uusi töötajaid värvanud ning eestlastel on superautode ehitamisega seoses jutustada oma edulugu. Praegu töötab Koenigseggis kokku kaheksa eestlast: kuus inseneri ja kaks sadulseppa. Rootslaste ja hispaanlaste järel ollakse suurim rahvuslik esindus.

Koengiseggi jaoks on Tallinna Tehnikakõrgkool osutunud kuldaväärt kasvulavaks: kooli vilistlased on ametis nii uute mudelite väljamõtlemise juures kui vedrustuse väljatöötamisel. Ka on Eestist tehasesse tööle läinud kaks autodidakti,  kelle ülesandeks on tehases autosisude valmistamine.

Miks mitte seda lugu edasi jutustada? Eesti kutseõpe on maailmatasemel, insenerid teevad ilma kõikjal, kuhu nad lähevad. Ning tõenäoliselt on ripakil ridamisi noori, kel on huvi ja annet kohapeal ametit õppida. Koenigsegg ütleb ju oma üleskutseski selgelt, et otsitakse pühendunud petroolilokikesi, kel näpud hommikust peale tavotised – paber ei ehita autosid, ikka inimene!

Kui oled ehitanud projektiauto, replika või veeretad kuuri alla järjest uusi bemme, et neid driftivõistlustel ribadeks lasta, võib Koengiseggi pakkumine just täna ja praegu olla maailma kõige parem võimalus tõsiselt oma annet rakendada.

Kui sul on sõpru, kes on samasugused autohullud, võta nemad ka kampa. Jah, võib juhtuda nagu Lavaka klišeelugudes – sina jääd ukse taha, sõber saab sisse – aga see ei vähenda võimalust, et eestlased on tulevikus tuntud kui autorahvas. Lõppude-lõpuks on meil ju oma autoehituse ajalugu täitsa olemas – meenutagem kuulsat Vormel Estoniat või ETKVLi Autokoondist Tartus.

Milleks üldse selline paanika? Koenigsegg, kahtlemata üks maailma kaunimate superautode tootjaid, on omadega hädas nagu mustlane… teate küll. Klient, kes täna tellib omale Koengiseggi, saab selle heal juhul kätte nelja aasta pärast. Neli aastat! See on hullem kui Teslat oodata!

Kui aga praegu 40 Eesti noort inseneri rootslastele appi tõttavad, on lootust, et ooteaeg väheneb mõnevõrra. Koenigseggi unistus on uute töötajatega koos vähendada klientide kannatust koguni poole võrra. Ehk siis: homme tellid, kahe aasta pärast saad auto kätte. On noobelsõidukeid, mida oodatakse aasta, nõnda et superauto kaks aastat ei tundugi üleliia kohutavana.

Rootsis, Ängelholmi tehases töötab täna täistööajaga 70 autoehitajat. Eestlasi on seal juba rohkem kui 10% ametis. Meistrimehi otsitakse igale töölõigule. Mis siin pikalt mõelda, tuleb kandideerida!

Täida kandideerimisavaldus siin
Loe eestlaste eduloost ja vaata Pealtnägija lugu aastast 2016
Loe eestlaste kõige värskematest Koenigseggi tegemistest ajakirjast Inseneeria

Allikas ja meedia: Koenigsegg

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.