Kodurobot ei ole enam helesinine unistus. Segway Advanced Personal Robot on projekt, millega tegelevad ühiselt Segway, Intel ja Xiaomi. Eesmärgiks on luua robot, millega saab jätkuvalt ka sõita, aga mis teeb ka palju muud vajalikku.

Segway on ilmatuma lahe ja pop sõiduk, mida teatakse vist küll igas maailmanurgas. Pädevamad filmioperaatorid näiteks kasutavad Segwayd liikuvvõtete tegemisel. Aga kuidas oleks, kui see sõiduk suudaks toimida ka nagu korralik kodurobot – koristada, tuua jonnivale lapsele suhkruvett või lärmist pead valutavale emale külma rätiku otsmikule asetamiseks?

Praeguse seisuga ongi IT inseneride ühistööna valmis tehtud prototüübi vormis Segway kodurobot, mis näeb ja tuvastab objekte enda ümber, reageerib häälkäsklustele ja suudab navigeerida. Kõige parem on aga asja juures see, et robotit saab kohandada ja täiendada erinevate lahedate lisadega.

Moodulitest koosnev robot meenutab veidi legomehikest, mille näoks on ekraan ja silmade kohal RealSense kaamerad, ta oskab teha nunnusid näoilmeid ja striimida ning näidata videot. Tänavu teisel poolaastal aga avaldatakse arendajatele suunatud pakett, mis võimaldab roboti oskustepagasit veelgi täiendada. Komponendid, mis Segway

Kõiki rakendusi jooksutab Intel atom protsessor
 Nägemisalgoritmide tarbeks on robotil GPU acceleration
 Erinevad kaamerad: ruumitunnetusega-, kalasilm- ja fotokaamera
 Erinevad mootorid
 Lisatavad käed
 Mitmed mikrofonid häälkäskluste tarbeks
 Intel RealSense RGB-D kaameraga integreeritud ruumisensorid
 Segway sõiduosa
 Kaks mootorit võimsusega 800W
 Maksimaalne sõidukiirus 18 km/h
 Maksimaalne pöördemoment 70Nm
 Sõiduulatus ühe laadimisega 30 km
 Liidend, mis võimaldab lisada riistvara ja kommunikatsioonilahendusi

 

Tänu RealSense kaameratele on Segway robotil ruumiline nägemine, mis võimaldab tuvastada ümbritsevaid objekte ja teha palju muudki. Isetasakaalustuvat robotit saab liigutada paljude mootorite abil ja niiviisi näha maailma iga nurga alt.

Sensorite ja kaamerate abil suudab robot leida õige tee. Häälkäsklusi võtab robot vastu igast suunast. Roboti saab ühendada ka kodusesse nutivõrku või valveseadmetega, et saaks eemal olles jälgida, mis kodus toimub. Avatud SDK ja Androidi platvorm võimaldavad luua ja lisada soovikohaseid rakendusi.

Segway kodurobot tervikuna

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Projektiga saab koduroboti lehel ka ühineda, sest toode ei ole veel päris valmis (ehkki tulevik tundub nõnda helge). Kui mõelda tänastele inimestele, kes tahaksid kõike, palju ja korraga ja juba eile, siis oleks Segway kodurobotit väga vaja! Eesti on ju kõva robootikamaa, mis siin siis pikalt mõelda, kohe tegutsema! Ja et oleks külma-ja vee- ja lumekindel, meie ilm siin on teadagi… nagu ta on.

Allikas ja meedia: Segway robot

Muretu jõuluaeg: LEGO-robot kaunistab piparkooke sinu eest!

Sinu lapse nutikas sõber, Edison Leiutajatemaalt

 

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.