Esmaspäev, 4. detsember 2023
Uus Sorento linnadžiip on esimene Kia Euroopas, millel on “lisasilmapaar” ehk hi-Tech BVM pimenurga monitor, mis muudab autojuhile pimenurgad nähtavaks ja lihtsustab koos 360°-kaameraga auto parkimist. Kõrgtehnoloogiline silmapaar on üks osa innovatsioonist, mida uus Sorento põlvkond pakub. 

Kia esitles 7. mai hommikul uue Kia Sorento linnamaasturi tipptehnoloogilise pimenurga monitori (BVM) detaile. See juhtide “lisasilmapaar” on mõeldud Sorento reisijate ja teiste teekasutajate ohutust suurendama, valvates tehnoloogia abil reaalajas juhi vaatevälja pimenurki paremal ja vasakul.

Ükski pimenurgas olija ei jää nägemata

BVM on vaid üks paljudest funktsioonidest, mille kasutamist auto uus Supervisioni nimeline täisdigitaalne 12,3-tolline näidikuteplokk võimaldab. BVM parandab juhtide nähtavust mõlemale auto küljele ja selle toimimine on seotud auto suunatuledega.

BVM kuvab TFT-LCD ekraanil kõrglahutusega videot sõiduki paremast või vasakust küljest kohe, kui juht lülitab sisse suunatule, kuid tema vaatevälja pimedas nurgas on peidus teine auto.

Pimenurga videot näidatakse põgusalt spidomeetri või tahhomeetri ekraanil (Sorento Hybrid mudelite puhul hübriidsüsteemi näidiku ekraanil), ning samal ajal jätkatakse auto kiiruse kuvamist.

Video pärineb diskreetsetest kõrglahutusega lainurkkaameratest, mis on peidus välispeeglites. Need pakuvad peeglitest endist laiemat nurka, et anda juhtidele selge vaade teistele sõidukitele.

“Lisasilmapaar” tuleb komplektis teiste abidega

Kia innovaatilist BVM tehnoloogiat pakutakse Euroopas uue Sorento ostjatele juhiabide komplektis, milles lisaks teisele “silmapaarile” sisaldub ümbrusvaate (360°) monitor, ja parkimisel kokkupõrke vältimise süsteem (PCA), mis muudab väikesel kiirusel parkimismanöövrite tegemise maksimaalselt ohutuks. Lisapaketi “rosin” on Bose Performance Series helisüsteem.

Uus pakett on Euroopas saadaval autodele, mis on varustatud pimenurga kokkupõrke vältimise abisüsteemiga (BCA). KIA BCA tuvastab pimenurgas asuvad sõidukid ja sekkub kui tuvastab kokkupõrkeohu.

Täisdigitaalne näidikuteplokk

This slideshow requires JavaScript.

Kia Supervisioni nimeline digitaalne näidikuteplokk on mõeldud pakkuma juhtidele informatsiooni nii selgelt kui võimalik.

Kõrglahutusega 1920×720 ekraaniga digitaalne näidikuteplokk asendab tavapärase spidomeetri ja tahhomeetri ühe tervikliku ekraaniga, mis kuvab üliteravate digitaalsete näidikute abil auto kiirust ja mootori pöördeid.

Näidikute vahele jääv mitmeotstarbeline ekraan kuvab samm-sammult teekonna juhiseid, heli informatsiooni ja ka detailset sõiduinfot, samuti diagnostikahoiatusi ja aktiivsete ohutus- ja juhiabidega seotud teavitusi.

blank

Maarja ütleb enda kohta: "Elan ja hingan bensiini, gigabaite ja kõike nendega seotut. Kui ei tea, siis uurin välja ja kui ei oska, siis õpin." Maarja on Accelerista uudistetoimetuse juhataja ning vilunud testisõitja. Kapott avaneb iseenesest ja mootor laotab end Maarja ette vabatahtlikult laiali: ei ühtki saladust, mida Maarja ei teaks!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.