Amsterdami Johan Cruijff ArenA elektrivõrk muudeti 148 Nissan Leafi aku abil senisest oluliselt töökindlamaks. Erakordne projekt sai teoks tänu Interregi ja Amsterdami Kliima- ja Energiafondi toetusele.

3-megavatise võimsusega salvestussüsteem tagab Johan Cruijff ArenA tippstaadionile töökindlama ning tõhusama energiavarustuse ja -kasutusvõimaluse. Ootamatu elektrikatkestus ei sega edaspidi staadionil sportmängude või sõude korraldamist.

KOOSTÖÖS SÜNDINUD LAHENDUS

Energiasalvestussüsteemis on ühendatud Eatoni energia muundamise seadmed ning 148 Nissan LEAFi akut, mis muuhulgas edendavad moodsat ringmajandust, kus elektriautod rakendatakse sõidust vabal ajal muuks otstarbeks.

„Tänu uudsele energiasalvestussüsteemile saab staadion kasutada oma energiavarusid arukamalt ning ühtlasi saab Amsterdam Energy ArenA BV pakkuda huvitatud osapooltele akude saadaolevat salvestusmahtu,” selgitas Johan Cruijff ArenA innovatsioonijuht Henk van Raan.

Johan Cruijff ArenA on üks neist eeskujulikest spordirajatistest maailmas, mis väärtustab keskkonda säästvaid lahendusi.

Energiasalvestussüsteem on üks osa terviklahendusest, mis annab staadionile energiasõltumatuse. ArenAle on tagatud piisav energiavarustus isegi elektrikatkestuse ajal, mis tähendab, et kogu Hollandi elektrivõrk on endisest töökindlam.

Nissan Energy tegevdirektor Francisco Carranza on rõõmus, et hollandlased nägid just neis suurt koostööpotentsiaali: „Meil on hea meel, et saame olla osa Euroopa ühest uuenduslikumast energiaprojektist, mis on loodud avaliku rajatise tarvis.”

Johan Cruijff ArenA näitel on võimalik tõestada, et Nissani elektriautode akude taaskasutamine aitab muuta kogu energiasüsteemi tõhusamaks ja jätkusuutlikumaks.

“Asetame oma elektrilise ökosüsteemi jätkusuutliku tuleviku keskmesse, muutes viisi, kuidas me sõidame, ja ka viisi, kuidas me elame, ” rõõmustas Carranza.

ENERGIA RINGKASUTUSSÜSTEEM

Energia salvestamise uudne lahendus mängib olulist rolli Johan Cruijff ArenA energia pakkumise ja nõudluse tasakaalustamisel.

Akupanga võimsus on 3 megavatti ja kogumahutavus 2,8 megavatt-tundi, mis on piisav mitme tuhande majapidamise varustamiseks energiaga.

See mahutavus tähendab ka seda, et ArenA katusel olevast 4200 päikesepaneelist saadud energiat saab salvestada ja kasutada optimaalselt.

Energiasalvestussüsteem pakub varuvõimsust, vähendab diiselgeneraatorite kasutamise vajadust ja vähendab energiavõrgustiku koormuse suurenemist kontsertide ajal.

HOLLANDI TIPPSTAADION

Johan Cruijff ArenA on oluline staadion rahvusvaheliste mitmeotstarbeliste tippstaadionide hulgas. See on koduks jalgpalliklubile AFC Ajax, seal mängib Hollandi jalgpallikoondis ning seal toimuvad suured kontserdid, tantsuüritused ja ärikohtumised.

Johan Cruijff ArenA võõrustab aastas üle kahe miljoni külastaja. Staadion pakub publikule alati suurepärast elamust ning tipptasemel teenuseid, sihtides fännide rahulolu.

Hollandisse ehitatud energia ringkasutuse süsteem on tulevikus loodetavasti abiks neile, kel kavas tulevikus avalike objektide elektrivarustus autonoomseks muuta. Samuti on see võimalus, kasutada ära elektriautoe akud, mis aja möödudes muidu lihtsalt ohtlikeks jäätmeteks muutuda võiksid.

Amsterdam Innovation Arena partnerid on selles projektis Johan Cruijff ArenA, Amsterdami linnavolikogu, Amsterdam Smart City, TNO, KPN, KPMG, Huawei, Microsoft, Signify, Nissan, Eaton, Honeywell ja BAM.

Allikas: Nissan. Pilt: ArenA

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.