Hyundai kõneisiku sõnul käivad läbirääkimised Apple’iga, et koostöös luua elektrisõiduk. Läbirääkimised on alles algfaasis, seega lähiaastatel käegakatsutavat tulemust veel loota pole.

2010ndate aastate keskpaigas toimus Apple’i ja isesõitvate (elektri)autode vallas palju spekuleerimist – kas Apple loob vaid tarkvara? Kas tuleb päris oma auto? Kas tehakse kellegagi koostööd? Kas Apple ostab mõne autotootja plaani teostamiseks ära?

Kuulujutud raugesid kümnendi teises pooles, et siis uue hooga 2020. aasta lõpus jälle jututeemaks tõusta. Nüüdseks on selge, et Apple on võtnud sihiks saada ka endale osa elektriautostumisega seotud “pirukast”, sest USA uudisteväljaandele CNBC antud info kohaselt polevat Hyundai ainuke tootja, kellega Apple läbirääkimisi pidamas on.

Uudise avalikukstuleku peale tõusis Hyundai aktsia rohkem kui 30%. Veidi hiljem teatas Hyundai ametlikus teadaandes, et on saanud mitmetelt firmadelt koostööpäringuid seoses isesõitvate elektriautodega, aga kuna läbirääkimised on alles käimas, pole midagi konkreetset veel otsustatud.

Foto: Hyundai Prophecy Concept

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.